KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Chad Reed oficiálně u Kawasaki

Foto: Kawasaki
Chad Reed oficiálně u Kawasaki
03.11.2009
 

Samozřejmě, že každý fanoušek motokrosu tuto zprávu již ví, nakonec Australan již se zelenou jezdí tamní supercross, ale teprve včera byla oficiálně potvrzená transakce továrny Kawasaki.

Australský motokrosový závodník Chad Reed se pro rok 2010 připojí k Ryanu Villopotovi a v barvách týmu Monster Energy Kawasaki absolvuje obě hlavní soutěže amerického motokrosu, tedy v prvních měsících roku to bude společné mistrovství světa a USA v supercrossu a poté i šampionát AMA Motocross.

Pro Reeda to bude návrat k továrně, se kterou absolvoval v roce 2001 světový šampionát, a se kterou dokonce vyhrál závod Grand Prix Holandska. Od té doby pak s jinými stroji slavil vítězství v prestižních seriálech AMA Supercross Lites východního pobřeží (2002), dvě vítězství v AMA Supercross (2004 a 2008), vítězství v AMA Motocross (2009), ale i světový titul v supercrossu, který získal v roce 2008.

„Kawasaki KX450F je skvělý motocykl. Již jsem měl na něm příležitost jezdit a závodit, jsem jím opravdu ohromený,“ říká australská hvězda supercrossu a motocrossu, která je aktuálně ve vedení australského supercrossového šampionátu.


Další články sekce