KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Charitativní on-line aukce starého povrchu závod dráhy

Tisková zpráva Automotodromu Brno
Charitativní on-line aukce starého povrchu závod dráhy
22.05.2008
 

Společnost Automotodrom Brno dokončila v dubnu letošního roku výměnu povrchu závodní dráhy. Část starého povrchu byla rozřezána na kostky, které budou předmětem veřejné dobročinné aukce, která bude zahájena v pátek 23.května 2008 v 16:00 hodin. Milovníkům motoristického sportu se tak nabízí jedinečná možnost získat unikátní suvenýr a zároveň podpořit dětskou onkologii v Brně.

14.února 2008 byla zahájena oprava závodní dráhy brněnského Masarykova okruhu. Povrch druhé zatáčky byl rozřezán na kostky o velikosti přibližně 10x10x8cm. Celkem sedmnáct kostek bylo následně podepsáno špičkovými motocyklovými i automobilovými jezdci jako Max Biaggi, Nicky Hayden, Marco Melandri, Karel Abraham, Tomáš Enge či Jarek Janiš. Všechny podepsané kostky jsou nyní předmětem charitativní aukce.

 

Na každé kostce je patrný vývoj asfaltového povrchu závodní dráhy: spodní nafialovělá vrstva je původní z roku 1987, kdy byl Automotodrom Brno otevřen. Horní šedá vrstva asfaltu je z roku 1996, kdy byla provedena povrchová oprava závodní dráhy. Původní povrch tedy pamatuje jezdce jako Toni Mang, Wayne Gardner, Kevin Schwantz či Wayne Rainey. Po asfaltu položeném v roce 1996 se proháněly hvězdy jako Mike Doohan, Valentino Rossi, Casey Stoner, Max Biaggi a řada dalších světových jezdců.

 

Výtěžek veřejné on-line aukce bude věnován Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek, který již devátým rokem podporuje práci Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno. Hlavní činností nadačního fondu Krtek je komplexní péče o onkologicky nemocné děti a mladé dospělé. Tato pracovní náplň zahrnuje finanční pomoc při zajišťování přístrojového vybavení na onkologická oddělení, provoz ubytovny pro rodiče hospitalizovaných dětí i podporu klinického výzkumu.

 

On-line aukce asfaltových kostek bude zahájena v pátek 23.května 2008 v 16:00 hodin na stránkách www.aukro.cz. Kompletní informace o dobročinné aukci naleznete na oficiálních stánkách Automotodromu Brno www.brno-circuit.com

 

 

Další články sekce