KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Chris Walker mění supersport za superbike

Text: Miloš Urbánek, foto: Petr Štola
Chris Walker mění supersport za superbike
24.07.2008
 

Brit Chris Walker pojede od britského kola mistrovství světa superbike v Brands Hatch namísto Kawy v supersportech, Hondu v superbikách.

Populární „The Stalker“ absolvoval včera na okruhu Oulton Park test s týmem Vent axia VK, po kterém se dohodl s majitelem Paulem Birdem na smlouvě pro zbytek aktuální sezony, ve které se stane týmovým kolegou Gregoria Lavilly. 36 roků starý Walker (na obrázku ještě v barvách Kawasaki) v letošní sezoně prozatím působil u továrního týmu Kawasaki Gil Motorsport, kde nasbíral 36 bodů a dosáhl na 13. místo celkové klasifikace. Nottinghamshirský jezdec se vrací do superbikového mistrovství světa, kde již absolvoval celkem 138 závodů, ve kterých dosáhl na 12 pódií, včetně jednoho vítězství. Walker bude jediným britským jezdcem v pozici stálého pilota WSBK.

„Když jsem si sedl na ten motocykl, byl jsem neskutečně omráčen. Chyběla mi tahle síla superbiku,“ řekl po testech v Oulton Parku spokojený Chris Walker. „Je to pro mě velká příležitost. Všichni víme, že tento tým má skvělou minulost. Všichni v týmu chtějí co nejlepší budoucnost, takže vím, že dosáhneme na dobré výsledky. Již v minulosti jsem pro Birda málem podepsal smlouvu, takže nyní se to konečně povedlo. Jsem rád, že jsem v tomto týmu. Nyní jsou před námi Brands Hatch a Donington, to jsou dvě místa, které mám rád, takže by to mohla být dobrá zábava.“

Kdo nahradí Chrise Walkera v týmu Kawasaki Gil Motorsport prozatím nebylo zveřejněno.


Další články sekce