KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Číha veze body ze Schleizu

Tisková zpráva týmu ProRace
Číha veze body ze Schleizu
04.08.2009
 

Další body z německého IDM Superbike veze motocyklový závodník Miloš Čihák, který se o víkendu zúčastnil podniku na okruhu Schleiz.

Šestý závod v pořadí Mezinárodního mistrovství Německa se konal v městečku Schleiz. Záměrně nepíši na okruhu, ale spíše na okraji městečka na v podstatě přírodní trati. Tedy na okruhu, kde nejsou únikové zóny, kačírek, svodidla, pneumatiky, zkrátka věci které zajišťují na okruzích bezpečnost. Zato zde opět byla obrovská hromada diváků. Ještě jednu drobnost spojenou s tímto okruhem je nutno podotknout, a to, že v loňském roce zde Milda tak nešťastně havaroval hned v prvním tréninku, že následující tři dny proležel v nemocnici a z okruhu si tudíž nepamatuje vůbec nic. Zkrátka tato trať pro něho byla úplně nová. Možná také proto celému týmu trvalo až do nedělního warm-upu, než se našlo nějaké akceptovatelné nastavení motorky. Už jsme si zvykli, že Milda pravidelně obsazuje první stránku výsledkové listiny, ale ani po první, ani po druhé sobotní kvalifikaci tomu tak nebylo. Navíc teploty přes 30 stupňů. A k tomu únava z posledního týdne. WSBK v Brně, potom dva dny škola CSS v Mostě. Zkrátka v sobotu večer figuroval Milda na 26. místě z celkově 34 startujících. Ještě večer před závodem bylo třeba vyřešit chlazení motoru, které se v tomto počasí nedařilo udržet na rozumné hodnotě. Ke slovu tedy přišel nový chladič. Potud tedy druhá stránka výsledků.

Hned v prvním závodě v neděli před polednem si však Milda spravil chuť, zabojoval, předjížděl a nakonec z toho bylo 18. místo. Sice jsme si nepřipsali žádné další body, ale i tak to byl velice povedený závod a opět první stránka výsledkové listiny.

Ve druhém závodě Mildovi vyšel start a chytil se se skupinkou okolo 15. -20. místa. Motorka fungovala super a Milda se z této skupinky vytáhl do další a nakonec z toho bylo super 14. místo a tím další dva body do celkového hodnocení. S tím samozřejmě veliká radost.


Další články sekce