KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Claudio Corti místo Simeona

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
06.12.2008
 

Po odchodu svého stabilního jezdce Xaviera Simeona z Belgie do týmu Ducati Xerox Junior potřeboval belgický tým Alstare Suzuki manažéra Francise Batti adekvátní náhradu. A také jí velmi rychle našel. Mladý italský jezdec Claudio Corti (21 let) z Coma pojede seriál Superstock 1000 FIM Cup.

Ital Claudio Corti má za sebou 4 roky závodění v mistrovských závodech stocků. V roce 2005 se stal celkovým vítězem 600-ti stovek, a to velmi impozantním způsobem. Z 10-ti vypsaných závodů jich plnou polovinu, tedy 5 vyhrál,  k čemuž přidal ještě dvě další podiová umístění. A i přestup o třídu výše byl víc než vynikající. V letech 2006 a 2007 skončil vždy jako druhý celkově, když dokázal celkem 6 závodů vyhrát a k tomu přidal dalších 7 podiových umístění. Letos se mu už tolik nedařilo, jedno podium znamenalo až 11. příčku v celkové tabulce, na což rozhodně není Corti zvyklý. Jeho jméno bylo vždy spjato s motocyklem Yamaha a s týmem Yamaha Motor Italia, takže je jeho přestup poněkud překvapením.

21-letý italský jezdec z Como pojede tedy seriál "Superstock 1000 FIM Cup" na motocyklu Suzuki GSX-R1000 a ke svému přestupu z Yamahy na Suzuki řekl mimo jiné: "Ačkoliv v soutěži "Superstock 1000 FIM Cup" jede hodně skvělých jezdců, tak je mým cílem tento Cup v roce 2009 vyhrát. Pochopitelně, že není jednoduché vyměnit továrnu, potřebuji k tomu určitý čas. Bude to můj už čtvrtý rok v této kubatuře, a tak si myslím, že už jsem zralý na titul a potom na následující přestup do superbiků. 


Další články sekce