KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Co také dnes padlo na tiskovce HRC

Foto: Repsol YPF
Co také dnes padlo na tiskovce HRC
14.08.2009
 

Tisková konference pana Suzukiho v útrobách brněnského okruhu nepředstavila pouze složení týmu repsol Honda pro rok 2010.

Pan Tetsuo Suzuki, nový prezident HRC, prezentoval podpis smlouvy se současnými jezdci Repsol Honda Teamu Dani Pedrosou a Andrea Doviziosom (informujeme o tom Z D E....), ale také odpovídal na otázky novinářů, které se týkaly dalšího chodu závodního oddělení HRC. Z jeho odpovědí na ostatní věci vybíráme to nejdůležitější.

Jorge Lorenzo
Suzuki potvrdil, že jednání s Jorgem Lorenzem skončila a Honda mu další motocykl neposkytne. „HRC došlo k závěru, že nejlepší volbou je udržet současné piloty,“ řekl Tetsuo Suzuki. Jorge Lorenzo tak s největší pravděpodobností podepíše další smlouvu s továrnou Yamaha, i když krátce po tiskové konferenci HRC prohlásil Jorge Lorenzo v paddocku brněnského okruhu, že ze svých požadavků nebude ustupovat. „Moje požadavky jsou stejné jako před dvěma, třemi měsíci,“ řekl dnes v podvečer Jorge Lorenzo na přímou otázku ohledně jeho dalšího působení.

Počet strojů RC212V v roce 2010
„Našim hlavním záměrem je udržet kvalitu, to co vyjíždí z našich boxů v Tokiu dnes, je maximum,“ říká Suzuki, i když sám nevylučuje možnost, že by v roce 2010 mohl být nasazen ještě jeden stroj a tím by mohl být počet těchto motocyklů navýšen na číslo sedm.

Marco Simoncelli a jeho stroj
„Tak předně, Simonceli podepsal smlouvu s panem Gresinim a ne s HRC, ale bude mít oficiální stroj s koncepcí aktualizace pro satelitní tým,“ odpovídal Suzuki na tuto otázku. Co to znamená? Simonceli obdrží tovární motocykl, ale nové díly dostane s určitým zpožděním, tedy minimálně o jeden závod později, než s nimi budou disponovat jezdci týmu Repsol Honda.

Moto1
Jistě jste si přečetli náš článek o úvaze zavedení motocyklů se sériovými motory do MotoGP (článek vyšel 17. července Z D E .....), pan Suzuki odmítl odpovídat na jakékoliv dotazy ohledně tohoto tématu, stejně jako odmítl odpovídat na dotazy na téma dalšího působení Alberto Puige u HRC, či týmu Repsol Honda.

Politika Hondy a závody MotoGP
„V roce 2010 bude náš rozpočet stejný jako letos, nebudou se dělat žádné škrty,“ uklidnil Suzuki novináře, kteří se zajímali o situaci, které byla charakteristická na konci loňského roku, kdy Honda zrušila své oficiální působení v několika automobilových a motocyklových šampionátech.


Další články sekce