KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Colin Edwards k Maxu Biaggimu?

Foto: Yamaha
Colin Edwards k Maxu Biaggimu?
11.06.2009
 

Dny Colina Edwardse jsou v MotoGP pravděpodobně sečtené, spekulace o tom, kam zamíří Američan v příští sezoně, ovšem míří několika směry.

Jeden směr by mohl končit v továrním superbikovém týmu italské Aprilie, kde by měl Colin Edwards nahradit Japonce Shinyu Nakana a v roce 2010 tak hájit společně s Italem Maxem Biaggim zájmy továrny z Noale.

Edwards odešel z WSBK v roce 2002, kdy se loučil ziskem světového titulu, jeho druhého s Hondou. Následující rok pak prožil v sedle prototypu RS3 Cube, což jak čtenáři našeho portálu ví, byl projekt právě Aprilie v seriálu MotoGP. „Nebyl to pro mě špatný rok, ale měli jsme nějaké problémy s motorkou,“ vzpomíná dnes Edwards na svou cestu světovým šampionátem MotoGP s tříválcem od Aprilie, který pod ním například i vzplál. „Nový superbike od Aprilie ovšem vypadá fantasticky,“ dodává 35 roků starý Texasan.

Colin Edwards byl v Mistrovství světa Superbike oblíbený nejen kvůli jeho jezdeckému umění, ale i kvůli jeho vždy skvělé náladě, otevřenému charakteru a vždy rozdávajícímu srdečný úsměv. Zároveň si Edwards uvědomuje, že Troy Bayliss, jeho velký soupeř ze superbikových dob, získal po návratu do WSBK dva světové tituly, a to ve věku 38 let. On je tedy tři roky do plusu, což znamená, že může být ohrožen i rekord Carla Fogartyho, který získal superbikový titul hned čtyřikrát.


Další články sekce