KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Colin Edwards zpět k Rossimu?

Zdroj: GPOne, foto: Fiat Yamaha
Colin Edwards zpět k Rossimu?
22.07.2009
 

Jednou z možných variant přestupového kolotoče je návrat Colina Edwarde do továrního týmu Fiat Yamaha.

Tradiční přestupové spekulace hýbou světem MotoGP. Vedle všech spekulativních informací se zdá být alespoň jedna opravdová jistota, a sice, že vše čeká na rozhodnutí Jorge Lorenza, kde vlastně bude chtít tento jezdec strávit další roky v MotoGP. Bude to Yamaha nebo Honda?

Na Lorenzovo rozhodnutí čeká i Američan Colin Edwards. O něm se po Sachsenringu roznesla zpráva, že jedna z jeho možných cest, by mohla končit opět v továrním týmu Fiat Yamaha, kde tento Texasan již působil. Pokud totiž Lorenzo odejde k Hondě (pravděpodobnější než start v Repsolu je založení nového týmu s továrním materiálem a penězi od giganta Telefonica MoviStar), může se místo po boku Valentina Rossiho obsadit právě Colinem Edwardsem.

„Ano, hovoří se o tom,“ říká samotný Colin Edwards. „Pokud Lorenzo odejde, bude mít Yamaha problém. Jeho místo bude nahrazeno, ale já bych preferoval raději zůstat tam, kde jsem nyní. S novými pravidly ovšem bude obtížné zaplnit volné místo v továrním týmu. Uvidíme jak to dopadne, myslím, že nejdůležitější je teď, jak se rozhodne Lorenzo.“

My jen doplníme, že v dnes vydaném týdenníku MSA se píše, že Edwards dostal od Hervé Poncharala nabídku zůstat v týmu Monster Tech 3 Yamaha i v roce 2010.


Další články sekce