KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Colucci se zraněním

Text a foto: Petr Štola
Colucci se zraněním
22.06.2009
 

Hrůzostrašný pád při startu závodu Superstock 1000 přinesl bohužel i zranění jezdce. Situaci pro nás popsal i Ondra Ježek.

Z první řady startoval loňský tovární jezdec Ducati Xerox, dnes v soukromém týmu a na divokou kartu v Misaně startující Domenico Colucci (na obrázku ještě v zahřívacím kole inkriminovaného závodu – st. č. 89). Start se mu však nepovedl, když jeho motocykl zhasl. Za deště, kdy byl asfalt velmi mokrý, vytvořily startující stroje clonu z odstřikující vody z jejich pneumatik. V aktuálním místě bylo vidět doslova jen na pár kroků. Z poslední řady startující Pere Tutusaus již měl v místě, kde stál Colucci, a kterému se do té doby dokázali všichni jezdci vyhnout, obrovskou rychlost. Španěl zareagoval na poslední chvíli, přesto se nedokázal stojící Ducati vyhnout. Následoval střet, létající trosky motocyklů a dvou lidských těl.

Zatímco Tutusaus vyvázl bez zranění a dokonce startoval v odpoledním opakovaném závodě, Colucci putoval do nemocnice a dnes ho čeká operace fraktury levého lokte. Zraněná byla také jeho levá noha, ta by však neměla být vážněji poškozená.

„Myslím si, že za to mohl tak trochu i startér závodu,“ říká exkluzivně pro Moto-Racing.cz Ondra Ježek, jeden z účastníků poháru FIM Superstock 1000. „Když jsme přijeli na start, tak pustil červená světla a hodně rychle je zhasl. Colucci nedokázal včas zareagovat a motorka mu zhasla. Bylo to opravdu hodně rychlé, ještě jsem takhle rychle zhasnou světla neviděl“.


Další články sekce