KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Coma opravdu podváděl trest +6 hodin

Foto: J. van Oers / KTM
Coma opravdu podváděl  trest +6 hodin
10.01.2010
 

A je to tu, přestože se ještě včera ráno zdálo, že Marc Coma nebude potrestán, již včera večer bylo jasné, že jeho cesta na toaletu byla ohodnocená jako podvádění.

O co jde jste si jistě včera přečetli v článku. Marc Coma v době „neutralizace“ sjel z cesty etapy a jak sám tvrdí, byl se pouze vyčůrat. Nicméně při příjezdu na 228 kilometr, kde přerušená rychlostní zkouška pokračovala druhým startem, měl dle Cyrila Desprese jinou zadní pneumatiku. Výměna pneumatiky v těchto místech je zakázaná a Coma se bránil, že nic nepovoleného nedělal. Ve včerejším volném dnu pak proběhla řada jednání mezi zástupci KTM, Marcem Comou a pořadateli závodu, ze kterých nakonec vyšlo potrestání loňského vítěze závodu dodatečnou penalizací v podobě + 6 hodi.

Techničtí komisaři měli pro rozhodování nejen záběry kamer na pneumatiku Marca Comy při startu na 228 kilometru, ale i údaje z GPS a satelitní snímky, které ukazují, jak se Marc Coma skrývá za jakýmsi domem. Jako stěžejní byly ovšem považované právě televizní záběry na pneumatiku, která očividně neměla najeto deklarovaných více jak 200 kilometrů.

„Bohužel napařili mi 6 hodin, pro mě je tohle nespravedlivé rozhodnutí. Nikde neprokázali, že jsem si vyměnil kolo. Budu teď hodně přemýšlet, jestli budu v rally pokračovat. Nejsem na tom teď psychicky dobře,“ říká na celou záležitost samotný Marc Coma, který díky penalizaci propadl v celkovém pořadí na 24. místo.


Další články sekce