KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Corser se vrátil nazpět

Text: Jiří Mikšík, Foto: TZ
Corser se vrátil nazpět
04.06.2008
 

Ačkoliv ve druhé jízdě spadl, přesto se přihlásil Troy Corser nazpět k bedně. A co bude s ním dál, čemu dá přednost? Penězům? Nebo šanci na úspěch?

Zkušený Australan Troy Corser -Yamaha Italia - uviděl v Miller Motorsports Park opět světlo na konci tunelu. Ačkoliv si prozatímní celou sezónu stěžoval na malý grip, dojel v USA konečně na bednu. Po dlouhé době jezdil Corser na úplně novém okruhu - to ale pro všechny - v absolutní špičce. Doposavad totiž byl zcela ve stínu svého japonského týmového kolegy, Nori Hagy, a dařilo se mu pouze v trénincích. A po druhém místě v první jízdě to vypadalo až do okamžiku jeho pádu, že si bednu ještě jednou zopakuje. 

"Konečně funguje motorka tak, jak má a dle mých představ.", radoval se Troy Corser. "A také poprvé v této sezóně mám pocit, že jsme s motorkou zajedno. Jen na rovinkách jsem měl proti Suzuki hodně práce. Suzuki jsou totiž zatraceně rychlé a já musel ztracený čas dohánět v zatáčkách. A proč jsem vlastně spadl, to teda opravdu nevím. Nedělal jsem nic jiného, než těch 16 kol předtím. A tak bez nějakého varování, mně prostě uklouzlo přední kolo a už to bylo. Chtěl jsem po pádu jet pochopitelně dále, ale řadicí páčka a také stupačka už na biku chyběla...", komentoval uplynulý víkend Australan, žijící v Monaku.

"A už se těším na Nürburgring a doufám, že grip mi zůstane", řekl dále Corser.

Nevyjasněnou otázkou ale zůstává, kde bude působit Troy Corser v příštím roce? Zůstane u Yamahy, kde má naději na podiová umístění či na vítězství?

Nebo se vrátí k Aprilii, která nastoupí do světa superbiků po několikaleté pauze a pro niž vyjel Corser nejen premiérové vítězství a dokonce celkem 7x na tomto motocyklu v letech 2000 - 2001 vyhrál?

Nebo podlehne vidině peněž, stejně jako v dobách jeho působení u Petronasu a bude jako "pokusný králík" jezdit německou BMW, která dělá vše pro to, aby ho získala? BMW chce jednoho zkušeného jezdce a Alex Barros požadoval 600 000 Euro jako roční gáži. Corser by nebyl o moc levnější. Vždyť mistr světa z let 1996 (Ducati) a 2005 (Suzuki),  má ještě v hlavě sumu, kterou mu platil v tým Foggy Petronas, tedy roky sice bez úspěchů, ale źato dobře zaplacené. 

Troy Corser je hodnocen vysoko hlavně kvůli svým testovacím a vývojovým kvalitám, vždyť veřejné tajemství je, že veškerou testovací práci za Hagu dělá u současného týmu Yamaha Italia právě on. A navíc jeho 41. získaných Pole position hovoří také o jeho kvalitách jezdeckých.

Nechme se tedy překvapit.

 

 


Další články sekce