KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Craig Jones zemřel

Text: Jiří Mikšík, Foto: Honda
04.08.2008
 

Hodně smutná a tragická zpráva přišla dnes z Londýna. Na následky zranění hlavy, které utrpěl včera při mistrovském závodě supersportů na okruhu Brands Hatch, zemřel dnes v ranních hodinách (v 01.30) v londýnské nemocnici Royal London Hospital 23-letý britský motocyklový závodník Craig Jones.

Britský jezdec Craig Jones (narozený 16. ledna 1985 v Nortwichi) havaroval včera během závodu supersportů, když bojoval ve tříčlenné skupině o vítězství nadšeně povzbuzován tisíci domácích fanoušků. Bohužel, v Clarkově zatáčce v 8. kole druhého závodu, ztratil kontrolu nad svým motocyklem Parkalgar Honda a za ním jedoucí Andrew Pitt se mu už nestačil vyhnout. Jones utrpěl těžká zranění hlavy a ačkoliv byl po ošetření v Medical Centru přímo na okruhu okamžitě letecky transportován do londýnské nemocnice Royal London Hospital a zde podroben intenzivním lékařským zákrokům, v dnešních ranních hodinách těmto těžkým zraněním hlavy podlehl.

Craig Jones byl sice svobodný, dlouhodobě ale žil se svou přítelkyní Karen Atkins. Měl za sebou celkem 24 závodů WSBK a 27 závodů SSP. A právě v supersportech získal i 7 podiových umístění a také 1 Pole position. V současné době byl Craig Joines ziskem 100 bodů na 5. místě průběžného hodnocení šampionátu a včerejší druhé místo bylo také bohužel jeho posledním podiovým umístěním (závod byl po havárii Craiga Jonese přerušen a započítáno bylo pořadí po 7. kole druhého závodu - ten první byl pro déšť přerušen po 8 kolech a znovu odstartován), tedy 1 kolo před osudným pádem a touto tragédií.

ČEST JEHO PAMÁTCE 


Další články sekce