KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Crutchlow potvrdil jednání o Moto2

Foto: Petr Štola
Crutchlow potvrdil jednání o Moto2
29.12.2009
 

Mistr světa třídy Supersport Cal Crutchlow přiznává, že v průběhu sezony jednal o své budoucnosti v novém seriálu Moto2.

„Měl jsem dvouletou smlouvu s Yamahou, ale zároveň v ní bylo, že pokud pro mne nebude druhý rok místo v superbike, tak mohu odejít,“ říká Cal Crutchlov v rozhovoru na serveru crash.net, kde přiznává, že dlouho nebylo jasné, zda někdo z dvojice Spies-Sykes od Yamahy SBK odejde. „Proto jsem začal jednat s týmem Honda Gresini. Chtěl jsem přestoupit do Grand Prix. Cítil jsem, že mohu nastoupit do Moto2 a hned tam vyhrávat. Byl jsem si tím velmi, velmi jist, zvlášť kdybych si vzal s sebou celý můj letošní tým."

Sny britského jezdce nekončí. Nyní sice je plně soustředěn na superbikové Mistrovství světa, nicméně budoucnosti v Grand Prix se nevzdává. „Nyní mám nový kontrakt s Yamahou a dokonce takový, že když odvedu svou práci perfektně, mohu se dostat až do MotoGP,“ doplňuje Cal Crutchlow. „Kdyby se mi to nepovedlo, vždy mohu v pozdější době přestoupit do Moto2. Má práce je nyní v superbikách, kde chci získat ty nejlepší výsledky.“


Další články sekce