KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Další čtyři starty pro Federica Sandiho

Text: Jiří Mikšík, Foto: TZ
18.04.2008
 

První start za tým a hned 2 mistrovské body. Co více si mladý Ital Federico Santi mohl přát. A tak není divu, že následují další nabídky startů.

Na divokou kartu startující v Estorilu 19-ti letý Ital Federico Sandi, v čínském týmu Zongshen, kterého jsme doposud spíše znali ze třídy stopětadvacítek z týmu Angaia Racing, si za 14. místo na Grand Portugalska vyjel hned své první mistrovské body. Byl to jeho první start po zranění, které utrpěl při testech ve Valencii 30. ledna. Tehdy ovšem jel Aprilii italského týmu Matteoni Racing.

Za tento tým měl jet také původně mladý Ital celý letošní šampionát. Po jeho zranění na už jmenovaných testech však z celého plánu sešlo...

Naštěstí dostal Federico Sandi přiležitost od Číňanů a uchopil ji pořádně za pačesy. Nyní pojede pochopitelně s Wild Card "doma" v Šanghaji a potom dostane příležitost ještě v dalších třech závodech Grand Prix, ve francouzském Le Mans, německém Sachsenringu a také na Phillip Island. Pole závodníků v této kubatuře není moc početné a tak se každý jezdec navíc pochopitelně hodí. 


Další články sekce