KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Další excelentní skok

Zdroj: Global-Newsroom, foto: A. Schaad a J. Mitte
Další excelentní skok
13.07.2009
 

Další výkon z rodu snů předvedl Australan Robbie Maddison, cílem jeho řádění byl tentokrát londýnský Tower Bridge.

Až do 2:55 hodin ráno čekal Australan Robbie Maddison ke svému dalšímu excelentnímu výkonu. Jako první jezdec v historii se odhodlal přeskočit z jednoho pilíře londýnského mostu Tower Bridge na druhý. Ze severního pilíře jednoho z nejslavnějších mostů na této planetě se Maddison vznesl směrem k jižnímu pilíři. Překonal vzdálenost 22 metrů a včetně vystřižení jednoho backflipu tvrdě, ale úspěšně přistál na druhé straně mostu.

O tomhle skoku jsem přemýšlel několik let,“ říkal Maddison, který má za sebou několik dalších extrémních skoků. „Několik posledních málo měsíců jsem si neustále prohlížel celý most a koukal odkud kam to dát. Na tenhle skok jsem měl jen několik minut, takže to bylo jen na jeden pokus. Vyšlo to! Je neuvěřitelné letět mezi věžemi Tower Bridge.“

Tento skok se řadí mezi ostatní extrémní kousky, jako je skok přes ekvivalent hřiště amerického fotbalu (106,9 metrů), či „zvonění“ na Nový rok 2009 se skokem na střechu hotelu Arc de Triomphe v Las Vegas (25,5 metrů).

Robbie Maddison se do Londýna letos ještě vrátí, 22. srpna se zúčastní finálového klání světové série Red Bull X-Fighters 2009.


Další články sekce