KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Další obětí krize Gábor Talmacsi

Text: Jiří Mikšík, Foto: Marek Paulíček
24.02.2009
 

Jedna zpráva dobrá, druhá špatná, Tak to také obyčejně bývá. Ta dobrá znamená, že se týmu WRB a Aprilii podařilo vyřešit problém - aspoň částečně - s dvěstěpadesátkovou částí týmu Sita Ponse a Hector Barbera a Axel Pons jr. se konečně objeví na závodní dráze.

Koncem tohoto týdne, tedy 27. a 28. února by mělo na závodní dráze Montmelo dojít k prvnímu testování. Zatímco pro Axela Ponse jr. - pojede motocykl Aprilia LE - to bude vůbec první svezení na motocyklu o obsahu 250 ccm, tak Hector Barbera - pochopitelně s tovární Aprilií RSA - se vrací na závodní dráhu poprvé od loňského Motegi, kdy si zlomil dva obratle. A bude to také premiéra pro Rossana Brazziho, tedy člověka, který se může klidně přezdívat jako "guru" od Aprilie. K testům se připojí i oba dva jezdci této stáje ve stopětadvacítkách, vícemistr světa Simone Corsi a Nicolas Terol.

Ta špatná přišla ale z Maďarska. Další obětí krize je bývalý mistr světa ve stopětadvacítkách, Gábor Talmacsi. Ten ztratil většinu svých sponzorů, kteří mu měli financovat jeho účast v letošní sezóně ve třídě dvěstěpadesátek na továrním motocyklu Aprilia RSA. Jediný, kdo zatím zůstal, je firma MOL -  tedy řetězec benzinových stanic.

"Pokusíme se šetřit především na cestovních výdajích", říká Talmacsiho manažér Stefano Favaro. "A uděláme vše proto, abychom 12. dubna stáli na startu prvního letošního závodu Grand Prix v Qataru", dodal italský manažér. K této sponzorské krizi jistě přispěla i skutečnost, že se zdá být už zpečetěn i osud závodu Grand Prix Maďarska, tedy "Balatonringu", které logo vozí Talmacsi na své kapotáži a jehož konání ještě v sezóně 2009 - tedy konkrétně 20. září - se zdá být především iluzí, než holým faktem.

 

Další články sekce