KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Další pokrok pro Doviziosa

Tisková zpráva Repsol YPF
Další pokrok pro Doviziosa
07.02.2009
 

Další velmi dobrý den absolvoval italský jezdec týmu Repsol Honda Andrea Dovizioso, který dnes na okruhu Sepang skončil s osmým nejlepším časem.

Repsol Honda Team měl dnes na okruhu v Sepangu pouze jednoho jezdce. Dani Pedrosa se rozhodl předčasně ukončit testování a dále nezatěžovat jeho zraněnou nohu. V prosinci operované koleno totiž začalo velmi bolet a španělský jezdec se proto raději věnoval rehabilitaci.

Jeho týmový kolega Andrea Dovizioso si dnes svůj čas z prvního dne zlepšil téměř o dvě sekundy, přesto je Dovizioso rozhodnut dále tvrdě pracovat, aby se ještě více přiblížil nejlepším jezdcům této kategorie. Andrea dnes najezdil celkem 54 kol. Svůj nejlepší čas 2:01,955 zajel ve svém 35. kole. Dalším testem bude pro Repsol Honda Team katarský Losail, kde bude kategorie MotoGP testovat 1. – 3. března.

Andrea Dovizioso:
„Zaměřili jsme se na nastavení set-upu. Pracovali jsme na nastavení podvozku. Během těchto tří dní jsme pochopili mnoho věcí a já si jsem nyní velmi jistý. Potřebujeme ještě více pracovat na adaptaci motorky k těmto pneumatikám. Pokud se jedná o motor, mám pocit, že ještě potřebuje zlepšit rovnováhu průběhu výkonu. Dnes bylo opravdu velké horko, chtělo to pro jezdění opravdu dobrou fyzičku. Zvláště pak po dvouměsíční přestávce. Jel jsem jedenáct kol v kuse, abych trochu porozuměl pneumatikám a získal nějaké informace. Celkově jsme udělali dobrou práci a celý tým je velmi motivovaný.“


Další články sekce