KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Další top five pro Doviziosa

Tisková zpráva JiR Scot Teamu
Další top five pro Doviziosa
14.07.2008
 

Potřetí v řadě a popáté celkově, skončil Andrea Dovizioso mezi nejlepšími pěti jezdci závodu nejprestižnější třídy MotoGP.

Pouze tři jezdci dokázali během posledních čtyřech závodů MotoGP získat více bodů než italský nováček Andrea Dovizioso, který si na okruhu Sachsenring dojel pro třetí páté místo v řadě. Jezdec JiR Scot Teamu tak potvrdil svou příslušnost do elitní pětice jezdců třídy MotoGP, kam nekompromisně míří. Navíc sympatického mladíka od pozice nejlepšího nováčka nyní již dělí pouze 16 bodů, což při jeho současné formě není nepřekonatelná záležitost.

 

Andrea Dovizioso (5. místo, +42,022):

“Tohle bylo naše třetí páté místo v řadě, takže bych měl být spokojený. Také jsem byl nejlepším jezdcem na pneumatikách Michelin, ale nevím jestli jsme udělali dobrou volbu při jejich výběru. Jsem ovšem s odvedenou prací spokojený. Začali jsme ve tmě, všichni trénovali za sucha a do závodu si tak naslepo vybrali tvrdou pneumatiku. Ta mi nakonec nedovolila maximální náklony a využít plnou rychlost v zatáčkách. Když mě dojel Edwards, chytil jsem se ho a držel ho až do doby, kdy udělal chybu a havaroval. Nakonec ovšem musím říci, že po dobrých trénincích a kvalifikaci jsem od závodu očekával trochu více. Teď jedeme do Laguny Seca ve Spojených státech, což je opravdu zvláštní a jedinečná dráha. Nikdy jsem na ní nejezdil, tak jsem na ní hrozně zvědavý.“

 

Další články sekce