KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Další výborné představení Patrika Vostárka

Foto: Wlada Novotný
Další výborné představení Patrika Vostárka
24.06.2008
 

Patrik Vostárek se týden po svém triumfu na okruhu Nürburgring opět vrátil do země germánské, tentokrát si na okruhu Sachsenring dal závod IDM Supersport.

K dalším kilometrům v sedle šestistovkové Hondy se vydal Patrik Vostárek na okruh Sachsenring, kde absolvoval závod německého šampionátu supersportů. Víkend to byl opět dle představ jezdce i jeho týmu, když se Patrik během tréninků a kvalifikací neustále zlepšoval. Třináctou kvalifikační pozici vylepši mladý jezdec z Prahy sedmým místem v ranním warm upu a poté šestou pozicí v tentokrát jediném závodě IDM Supersport. Pro jezdce týmu Intermoto Czech to byl vynikající trénink před dalším závodem Mistrovství Evropy, který Patrik již tento týden absolvuje na italském okruhu Santa Monica v Misanu, kde se očekávají stejně vysoké teploty, jaké o uplynulém víkendu panovaly v Německu.

 

Patrik Vostárek:

“Start se mi povedl. V první zatáčce, když bylo vidět, že se většina soupeřů tlačí na vnitřek, jsem to dal raději z vnějšku. Nejen že to bylo rychlejší, ale unikl jsem hromadné kolizi asi šesti jezdců. Po prvním kole jsem se dostal již na sedmé místo. Získal jsem dobrý rytmus jízdy i dobrou rychlost a za chvíli jsem jel čtvrtý ve vedoucí skupině za Penzkoferem, Todem a Ivanovem. V posledních třech kolech mi začala klouzat zadní guma, a proto jsem raději zvolnil a dojel v klidu šestý s náskokem osm sekund na sedmého.“

 

Další články sekce