KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Další výzva pro Matěje Smrže

Foto: Petr Štola
Další výzva pro Matěje Smrže
12.03.2009
 

Po Phillip Islandu další velká neznámá v podobě teplého Qataru, tak vnímá celou situaci Matěj Smrž, jezdec maďarsko-českého týmu MS Factory Racing.

První volný trénink 15-tá pozice, odpoledne v měřeném tréninku místo 20-té. Prozatimní pátá řada, obě jízdy pomaleji oproti vedoucímu jezdci "pouze" o dvě vteřiny. Je tedy Matěj zatím spokojený s průběhem prvního dne?

Matěj Smrž:
„Je to pro mě docela nová zkušenost, trať se mi líbí, ale je jiná než ostatní. Ani ne tak členitostí, ale okolím, které hraje taky velikou roli. Všude je to stejný, pouze asfalt, štěrk, svodidla a lampy ... Člověk se zde špatně orientuje a je tedy nutné trať znát nazpaměť. Zatím zde mám odjeto málo kol, ale už se mi to začíná líbit. Do zítřejšího tréninku změníme převod a zadní pneumatiku ke které bude nutné najít vhodné nastavení. Nyní jsem jezdil tvrdou směs a neměl jsem tak dobrý grip a měkkou směs jsem pouze jednou zkusil a nějak mi neseděla, ale rozhodl jsem se jí tam zítra prostě dát a hledat nastavení. Zatím tedy spokojenost...“


Další články sekce