Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.

Dalším přístavem pro Yamahu je Indianapolis

Tisková zpráva Fiat Yamaha Team
24.08.2009

Tovární tým Fiat Yamaha je na cestě za dalším závodem MotoGP, tentokrát se motocyklová smetánka sejde na americkém okruhu Indianapolis.

Další velká bitva o body do elitního MotoGP se chystá na americkém okruhu Indianapolis Motor Speedway. Tovární tým Fiat Yamaha přijíždí na kultovní světovou dráhu v pozici lídra šampionátu jednotlivců, týmů i výrobců. Valentino Rossi v posledním letošním závodě získal své páté vítězství v sezoně a 160té pódium v kariéře, čímž překonal absolutní rekord Giacoma Agostiniho. V loňském závodě dokázal Rossi v Indianapolis vyhrát, když triumfoval v deštivém závodě, který kvůli hurikánu Ike byl zastaven osm kol před cílem. Důležitým mezníkem bylo také Indianapolis pro Jorge Lorenza, který zde získal své první pódium v deštivém závodě MotoGP, když cílem projel na třetím místě. Lorenzo je nyní po dvou „nulových“ závodech horlivý konečně výrazně promluvit do výsledkové listiny závodu.

Okruh Indianapolis Motor Speedway je s 257 tisíci místy na sezení největším sportovním areálem na světě. Tuto kapacitu však dokážou naplno využít během sezony pouze dva závody – formulové Indy 500 a automobilové Allstate 400. Uvnitř původního oválného okruhu dlouhého 2,5 míle a vybudovaného v roce 1909, byl pro účely motocyklového Grand Prix postaven zcela nový okruh, který je dlouhý 4218 metrů a vedle 16ti zatáček využívá i část původního oválu.

Valentino Rossi:
„Loňské Indianapolis bylo hodně zvláštní, protože jsme tam byli poprvé a navíc je to jednoznačně nejslavnější okruh na světě. Nevěděli jsme, co od něho máme očekávat, ale naše motorka tam fungovala znamenitě. Od počátku jsme jezdili rychle na suchu i na morku. Každý rok se píše jiný příběh, ale nyní uvidíme, jakým směrem jsme od té doby šli. Vloni to bylo skvělé vítězství, ale ovlivnil ho hurikán. Doufám, že tentokrát budou podmínky lepší. Jak jsem řekl po Brně, bylo by od nás hloupé, kdybychom nyní polevili a mysleli si, že je šampionát již vyhraný. Může se cokoliv stát, jistě zde bude silný Lorenzo, který bude chtít dohnat ztrátu z posledních dvou závodů. Musíme udržet naše soustředění.“

Jorge Lorenzo:
„Indy je pro mě zvláštní, protože to je dráha, kde jsem získal mé první mokré pódium v MotoGP. Vloni to bylo zvláštní, možná měl závod skončit ještě dříve, protože hurikán Ike byl hodně silný. Doufám, že tentokrát bude všechno hodně snadnější. Navzdory tomu, co se stalo v neděli, se cítím jistější, protože v posledních závodech jsem jezdil rychle od začátku každého víkendu. Nepřemýšlím o šampionátu, ale rád bych po více jak třech měsících opět vyhrál závod, zvláště pak zde v Indy, kde se slaví sté výročí od postavení. Ihned následuje Misano, budou to dva rušné týdny, ale jsme na ně připravení.“