KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

David Knight triumfoval ve druhém závodě Enduro WC

Text: Petr Štola; Foto: KTM / J. Edmunds
David Knight triumfoval ve druhém závodě Enduro WC
23.12.2007
 

Tovární jezdec rakouské KTM, David Knight, zvítězil ve druhém závodě letošního světového poháru FIM Indoor Enduro World Cupu.

Nedávno korunovaný AMA Endurocross šampión se do sedla motocyklu vrátil po vyléčení jeho nemoci, která mu zamezila ve startu v Red Bull Last Man Standing v americkém Texasu. David Knight stejně jako při prvním závodě v Barceloně, tak i tentokrát na Olympijském stadiónu v Mnichově, triumfoval ve dvou ze tří závodů, přičemž v tom třetím byl poražen pouze jeho kolegou od KTM, Polákem Blazusiakem.

 

„Chtěl jsem tvrdou prací získat hned od začátku vedení a postupně si ho udržovat,“ řekl David Knight na konci úspěšného mnichovského večera. „I když jsem vyhrál první závod, neměl jsem do něj dobrý začátek. Jezdil jsem však agresivně a tak jsem se brzo dostal do vedení. Pak jsem si vyjel náskok, který jsem si nad Taddym neustále udržoval. Věděl jsem, že když se mi podaří vyhrát první dva závody, budu mít posledním závodem šanci na celkové vítězství.“

 

Poslední závod halového endura se koná v italském Janově, kde bude Knight bojovat o celkové vítězství v FIM Indoor Enduro World Cupu 2007.

 

Výsledky 2. kola FIM Indoor Enduro World Cup

1.- David Knight KTM - 42

2.- Taddy Blazusiak KTM - 39

3.- Mika Ahola Honda - 27

4.- Markus Kehr KTM - 26

5.- Xavier Galindo KTM – 17

 

Další články sekce