KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

David Knight vyhrál FunEnduro v Mexiku

Foto: KTM / D. Scearce
David Knight vyhrál FunEnduro v Mexiku
13.08.2008
 

Britský jezdec David Knight, rodák z kultovního závodního ostrova Man, využil letní přestávky amerického endurového šampionátu k tomu, aby vyhrál populární FunEnduro v Mexiku.

FunEnduro International, speciální endurová soutěž, která se jezdí „šestidenním“ stylem, zahrnovala jak časové kontroly, tak i speciální enduro testy. Tisíce diváků doprovázelo souboje 400 závodníků, kteří se tohoto, na americkém kontinentu hodně populárního závodu, zúčastnili. V údolí Vale de Bravo, v extrémní nadmořské výšce, se od prvního dne nejlépe zorientoval britský „rytíř“ David Knight, jenž se tohoto závodu zúčastnil vůbec poprvé. Po závěrečném motokrosu, se nakonec tento účastník amerického endurového šampionátu US GNCC radoval z vítězství o 45 sekund před domácím Homero Diazem a třetím Ivanem Cervantesem ze Španělska.

„Byl to ohromný závod,“ řekl Knight po svém triumfu. „Ještě nikdy v životě jsem nezávodil před tolika diváky, jako zde v Mexiku. Samozřejmě, že vítězství je skvělé, ale bylo pro mě důležité, abych si to zde letos vyzkoušel, protože příští rok se zde pojede světový závod. Dařilo se mi zde od prvního dne, kdy jsem vyhrál hned první dva testy. V této nadmořské výšce zajímavě fungoval motocykl. Ovšem druhý den přišel déšť a na travnatých úsecích to bylo jako na ledě. Nakonec přišel motokros, do kterého jsem špatně odstartoval, ale po dvou kolech jsem byl první a nakonec zvítězil o dvacet sekund.“

FunEnduro International 2008 (Mexico)
1.- David Knight (GBR-KTM)
2.- Homero Diaz (MEX-Husqvarna)
3.- Ivan Cervantes (SPA-KTM)


Další články sekce