KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

David Philippaerts slaví titul

Tisková zpráva Yamaha Racing
David Philippaerts slaví titul
19.09.2008
 

Novým Mistrem světa nejprestižnější motokrosové třídy MX1 se stal letošní nováček v barvách továrny Yamaha David Philippaerts.

Teprve 24 roků starý jezdec továrního Yamaha Monster Motocross Teamu slavil triumf v letošní Mistrovství světa MX1 po vynikajícím průběhu sezony, kdy z třiceti bodovaných rozjížděk tři vyhrál a celkem třináctkrát skončil mezi nejlepší trojicí. V patnácti závodech Grand Prix dokázal sedmkrát stanout na pódiu, přičemž dvakrát to bylo na nejvyšším stupínku (mimo jiné právě u nás v Lokti). Philippaerts se stal prvním italským šampiónem nejprestižnější motokrosové kategorie od roku 1990, kdy slavil triumf Alex Puzar.

David Philippaerts – Mistr světa MX1 roku 2008
„Byl to dlouhý rok, ale nyní jsem šťastný. Steve a Ken [Ramon a De Dycker – poznámka] jezdili rychle a neustále na mě dotírali. V každé Grand Prix jsem chtěl získat hodně bodů a nyní jsem již při poslední jízdě věřil, že titul získám. Sledoval jsem loňskou sezonu Steveho a věděl jsem, že důležité je neustále stabilně bodovat. To byl klíč k titulu. Jsem šťastný kvůli týmu, kvůli Yamaze, Michelinu a mým sponzorům. Také bych chtěl poděkovat mé přítelkyni Alici. Jsem šťastný. Je pro mě velmi emotivní vyhrát šampionát zde v Itálii, před těmito fanoušky. Nevím, co bych na to všechno ještě řekl!“


Další články sekce