KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

De Angelis do Moto2 nebo WSBK

Foto: Honda
De Angelis do Moto2 nebo WSBK
29.10.2009
 

Zřejmě poslední možnost jak dostat Alexe de Angelise do MotoGP padla, stát San Marino nedodá potřebné peníze.

Sanmarinský jezdec Alex de Angelis jednal o možnosti startu v Teamu Scot, za nějž by nastoupil v roce 2010 do seriálu MotoGP. Nyní se ovšem zdá, že tomuto spojení odzvonilo. Republika San Marino totiž neuvolní potřebné množství peněz a v závěru letošní sezony tolik úspěšný jezdec, velmi často navštěvující i box královéhradeckého týmu Intermoto Czech, se tak bude muset s MotoGP pro příští rok rozloučit.

Alex de Angelis se včera sešel s Francouzem Hervé Poncharalam, šéfem týmu Tech 3, se kterým jednal o možnosti startu v nové třídě Moto2. Což by byla jedna ze dvou variant náhradního řešení (nicméně o stejné sedlo se zajímají také Cluzel, Canepa, De Rosa a Takahashi). Ta druhá je start v továrním týmu Aprilie v superbikovém světovém šampionátu. Ten sice v Portimauu testoval s Maxem Biaggim, Leonem Camierem a Alexem Hofmannem, nicméně sedlo stroje RSV4 Factory má zatím jisté pouze Ital Biaggi.

„Chceme aby druhý jezdec byl mladý,“ říká Leo Mercanti z továrny v italském Noale. „Právě z tohoto důvodu jsme v Portimau jeli s Leonem Camierem, kterému jsme dali ještě jednu šanci. Zatím nás netlačí čas, takže se chceme dobře rozhodnou, ale možnost jet s Alexem de Angelisem je velmi zajímavá a líbí se nám. Je to jezdec, který jezdil s Aprilii mnoho let, a když jsme viděli, co v Imole s Aprilii dokázal Simoncelli, myslíme si, že i Alex by mohl dokázat velké věci.“


Další články sekce