KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Definitiva! Ben Spies jede MotoGP 2010

Tisková zpráva Yamaha Racing
Definitiva! Ben Spies jede MotoGP 2010
01.10.2009
 

Po Mikovi Kalliovi, který podepsal prodloužení smlouvy s týmem Pramac Racing, máme obsazené další místo v seriálu MotoGP. Továrna Yamaha dnes oficiálně oznámila, že Američan Ben Spies se pro rok 2010 přesouvá do seriálu MotoGP.

Ben Spies v příštím roce nastoupí do nejprestižnější motocyklové série této planety v barvách týmu Monster Yamaha Tech 3, kde bude s největší pravděpodobností týmovým kolegou krajana Colina Edwardse, svého vzoru ze svých počátků závodění.

Ben Spies:
„Chtěl bych poděkovat Yamaze za víru v mé schopnosti. Zacházeli se mnou velmi skvěle, dali mi čas na promyslení kontraktu pro roky 2010 a 2011. Původně jsem měl v roce 2010 jet WSBK, ale po Indy jsem pochopil, že v mém věku nemohu čekat až do roku 2011. Není to snadné rozhodnutí, tým Yamaha World Superbike, zvláště pak Massimo Meregalli, je fantastický. Letošní rok byl naprosto senzační. Doufám, že budu schopen dát Maiovi (Meregalli), Laurenssu Klein Koerkampovi a všem lidem z týmu, pocit skvělé práce, kterou si zapamatují. Děkuji také Infrontu, zvláště Paolu Ciabattimu, hrozně se mi tato série a můj první závodní rok v Evropě, líbil. Nyní mám nové cíle. Chci co nejlépe dokončit sezonu a tím si připravit pozici v MotoGP. Herve Poncharal svolil, aby se mnou do týmu Tech 3 vstoupili i Tom Houseworth a Gregory Wood, tedy šéf mého týmu a můj mechanik, kteří jsou se mnou již od dob závodění v AMA. Bude to těžké, nový rok bude pro nás další neznámou, ale dáme si nové cíle. Chtěl bych končit rok mezi nejlepšími 6. – 8. závodníky. Svět je naruby, ale je zde pro mě jedna stálice a tou je Yamaha.“


Další články sekce