KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Desetinu za světovým bodem

Foto: MS Racing
Desetinu za světovým bodem
01.03.2009
 

Pouhou desetinu sekundy za bodovanou pozicí dokončil svůj první supersportový závod český motocyklový závodník Matěj Smrž.

S odhodláním prosadit se vstupoval do úvodního závodu své supersportové kariéry český jezdec Matěj Smrž. Limitován výkonem své techniky byl mladý Jihočech rozhodnut nenechat svou kůži zadarmo. Do závodu náš jezdec vstoupil ztrátou kvalifikační pozice, když cílem prvního kola projel na 24. pozici. Pak však předvedl velmi vyrovnanou jízdu, kterou postupně předjížděl své soupeře. Ve druhém kole bylo jeho jméno registrováno na 22., ve třetím již na 19. pozici. V šestém kole, to když již jezdil ve skupince, která v závěru závodu bojovala o jeden světový bod, postoupil o další pozici kupředu. Ani to však nebyl konec. Poslední kola přinesla nejen posun až na 16. místo, ale především závěrečný souboj se zkušeným Dánem Robbinem Harmsem, který nakonec díky velmi rychle jedoucí Hondě onen jeden světový bod získal, když českého závodníka porazil o pouhých 0,169 sekundy.

„... je to škoda!“ říká Matěj Smrž po svém úvodním závodě v Mistrovství světa Supersport. „Do závodu jsem šel s tím, že udělám maximum, ale pojedu na jistotu, aby se neříkalo, že jsem to hned napoprvé rozvěsil. Start nebyl špatný, ale první kola jsem prokaučoval a propadl se na chvost. Pak jsem nasadil tempo a to si držel až do konce závodu. Za cely závod jsem udělal pouze jednu drobnou chybu, ale jinak jsem jezdil vyrovnaně a koncentrovaně a to mě hodně bavilo. Všech 21 kol jsem jel na hranici svých nejlepších časů a v jedné vteřině a to je důvod aspoň k male radosti. Od bodu mě dělil pouze kousek, o to víc mě mrzí, že to nevyšlo. Mohl jsem v posledním kole trochu zariskovat a na patnáctého Harmse to někde zkusit, ale proste jsem to neudělal. Přikládám to k jistému respektu z nových soupeřů. Motorka fungovala po cely víkend dobře a to diky profesionální práci mé české časti týmu. Na další závod doufám v nějakou změnu co se týká techniky, abychom mohli pomyslet na lepší umístění. Rád bych ještě poděkoval Patrikovi za hezky závod, je to ferovej závodník a to se mi libí.“


Další články sekce