KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Diagnóza naštěstí potvrzena

Text: Jiří Mikšík, Foto: Bridgestone
02.06.2009
 

Ošklivý pád továrního jezdce týmu Repsol Honda, Španěla Dani Pedrosy, během závodu Grand Prix Itálie v Mugellu se naštěstí obešel bez dalších zranění.

Po problémech s kýčlí, které si přivodil Dani Pedrosa v sobotním tréninku a po pádu v závodě během GP Mugello, se nechal tovární jezdec Hondy ještě jednou prohlédnout u známého specialisty doktora Xaviera Mira, a ten konstatoval, že kromě velkých bolestí kvůli pohmožděné kýčli, které Pedrosa bohužel má, si nepřivodil pádem žádné další zranění.

Pedrosa totiž málem spadl během druhého sobotního tréninku v Mugellu, kdy po smyku se sice udržel na své Hondě, ale těžce si pohmoždil pravou kýčli. Po následné prohlídce v Medical Centru bylo ale naštěstí konstatováno, že má kromě pohmožděné kýčle pouze malé svalové zranění ve stehně. 

"Jsem velmi uklidněn, že dnešní test potvrdil, že nemám už žádné další zranění", řekl Pedrosa a dodal: "Doufám že do závodu v Barceloně budu zase fit. Zranění ze soboty je sice hodně bolestivé, ale s troškou štěstí to bude příští víkend už zase v pořádku."

 


Další články sekce