KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dnes padlo rozhodnutí v případě Hopper

Text: Jiří Mikšík, Foto: Kawasaki Racing
20.03.2009
 

AKTUALIZOVÁNO - 22.30 hod. Americký jezdec John Hopkins, bývalý tovární jezdec Kawasaki v MotoGP, dnes oficiálně seznámil veřejnost, jaké bude další pokračování jeho závodní kariéry. Jelikož Hopkinsonova smlouva s Kawasaki byla definitivně zrušena, tak už nic nestojí v cestě, aby....

... John Hopkins už ve Valencii nahradil v týmu Itala Roberta Rolfa a vytvoří tak s Leonem Haslamem dvojici jezdců v týmu Stiggy Honda v seriálu WSBK. Právě dnes by měla být oficiálně potvrzena smlouva mezi týmem Stiggy Honda a americkým jezdcem.

Závodění Johna  Hopkinse umožní sponzoři Monster Energy Drinks, Alpinestars, Arai a Spy Optic.

Příští týden absolvuje Hopper první testy s Hondou CBR 1000 RR na okruhu v Almerii.

Ačkoliv šéf týmu Johan Stigefelt nechtěl ještě v Kataru říci nic oficálního, tak jediným důvodem byla skutečnost, že stále ještě existovala platná smlouva mezi Kawasaki a Hopperem. Z té se nyní John Hopkins už vyvázal a tak už nic nemohlo toto uveřejnění ovlivnit. 

Přechod Hopkinse do světového seriálu superbiků jen ještě více pozvedne tuto skvělou sérií, jejíž jezdecké obsazení v letošním roce nemá v historii obdoby a nabízí tak divákům a fanouškům skvělou podívanou.

A tak jen závěrem jsem si vypůjčil citát z jednoho zahraničního serveru, který se mi moc líbil, ale který dokumentuje letošní superbiky: "Skvěle okořeněná superbiková polévka bude nyní ještě chutnější".

I když tato "rošáda" se neobešla bez ztráty jednoho vojáka - "pěšáka", v tomto případě Roberta Rolfa...

 


Další články sekce