KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Do MotoGP2 také italská Bimota

Foto: Bimota.it
Do MotoGP2 také italská Bimota
31.01.2009
 

Dalším z výrobců, kteří se hlásí k projektu MotoGP2, je tradiční italský výrobce Bimota.

V projektu této továrny není sice stavba celého vlastního motocyklu, ale jak říkají zdroje z továrny,  chtěla by Bimota stavět podvozky pro soukromé týmy. Pokud vše dopadne, bude to návrat jednoho z tradičních výrobců, který slavil v Grand Prix největší úspěchy v sedmdesátých letech minulého století.

Továrna Bimota má v plánu vytvořit rám a kyvnou vidlici, což bude možno jako komponenty použít pro stavbu závodních strojů nové třídy MotoGP2. „Toto je důležitý krok k návratu Bimoty do světa těchto velkých závodů,“ říká jeden z představitelů italského výrobce Anacleto Bernabei.

Zástupci továrny již tento týden navštívili okruh Jerez de la Frontera, kde jednali s týmy o svém projektu. Továrna Bimota je tak zatím třetím výrobcem, který představil projekt pro novou třídu. Ještě přední totiž své plány představili zástupci Moriwaki LTD., kteří svůj stroj ukázali veřejnosti již vloni v rámci osmihodinového závodu na okruhu Suzuka. Dalším je pak španělský tým Blusens Aprilia, který již příští týden předvede veřejnosti vlastní projekt, jenž bude ve Španělsku pilotovat Scott Redding (píšeme o tom na jiném místě).


Další články sekce