KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Do Ronda také Oglaza a Dugmore

Tisková zpráva Agentury Forsage; Foto: Kawasaki.de
Do Ronda také Oglaza a Dugmore
17.01.2008
 

O tom, že v brněnské hale Rondo bude o víkendu skákat freestylista Libor Podmol, jsme Vás informovali již včera, dnes se podívejme na další dvě hvězdy.

Skákat bude i Polák Oglaza

I přes svoje zranění se Petr Kuchař k nadcházejícímu ARENACROSSU RONDO BRNO 2008 zády neotočil. Na jeho doporučení pořadatelé angažovali v minulých dnech navíc i výborného polského freestylistu Barta Oglazu, který nesporně bude znamenat další zvýšení přitažlivosti pátečních a sobotních freestylových exhibic. „Oglazu jsem poprvé viděl skákat loni a musím říct, že mě dost mile překvapil,“ podotýká Petr Kuchař, který se v Rondu objeví alespoň v roli diváka i poradce při instalaci jeho soukromé freestylové nájezdové rampy. Třetím mužem v partě „vyšinutých“ freestylistů bude Martin Koreň a není vyloučena ani účast Davida Rejska.

 

Přijede Jihoafričan Dugmore

Brněnským pořadatelům se podařilo výrazně posílit i startovní listinu prestižní motokrosové třídy Intercross Open. Po nedělních halových závodech v německém Dortmundu se speciálně do Brna přesouvá populární Jihoafričan Colin Dugmore, který v Rondu triumfoval už v roce 2005. Dugmorem se tak rozšířil počet horkých favoritů i jezdců úspěšných v Rondu v minulých letech. Vedle Dugmora budou startovat Jan Brabec (vítěz stopětadvacítek v roce 2005) a Michal Votroubek, který třídu 125 ccm vyhrál v Rondu předloni. Pokud do zdárného konce dospějí jednání s německým jezdcem Stefanem Ludwigem (vítěz v roce 2001), sejdou  se na startovní čáře hned čtyři vítězové z předcházejících motokrosů v Rondu. A chybět nebudou ani hrdinové éry dřívější dřevěné dráhy v Rondu: o Petru Kuchařovi už byla řeč a Petr Kovář bude spolu s Borkem Kapitánčikem závody zasvěceně moderovat.

 

 

 


Další články sekce