KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dojde ke změně pneumatik v MotoGP?

Foto: Bridgestone
Dojde ke změně pneumatik v MotoGP?
02.11.2009
 

Až do roku 2011 platí smlouva mezi společností Dorna Sports a Bridgestone o exkluzivní dodávce pneumatik pro třídu MotoGP.

A až do roku 2011 tedy všechny týmy budou na své stroje nasazovat pneumatiky tohoto japonského výrobce, ale co bude dál? Zatím se o tom nehovoří, o změně nic ani nevypovídá, ale....

Bridgestone v rámci posledního závodu Formule 1 oznámil, že po sezoně 2010 končí s dodávkou pneumatik pro tento nejexkluzivnější motoristický seriál této planety, kde má od roku 2007 jako jediný právo dodávat obutí pro všechny monoposty. Rozhodnutí Bridgestone o ukončení smlouvy, resp. o jejím neprodloužení, je vyústěním finančních ztrát japonského výrobce v době ekonomické krize.

Bridgestone již v polovině roku připustil svou finanční ztrátu v hodnotě 420 miliónů US dollarů. Krokem k zmenšení ekonomických dopadů je i propuštění zaměstnanců, kterých jen v Austrálii a na Novém Zélandu má přijít o práci na 900.

Uspořené peníze mají dle vyjádření představitelů japonského výrobce pneumatik posílit vývoj nových technologií, ale jak jsem naznačil na začátku článku, může dojít i k dalšímu zdroji příjmu pro toto „posilování“ zrušením, resp. neprodloužením smlouvy o výhradní dodávce pneumatik pro seriál MotoGP.


Další články sekce