KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dornasaki?

Text: Jiří Mikšík, Foto: Kawasaki
12.02.2009
 

AKTUALIZOVÁNO Tato přezdívka, kterou jsem objevil na jednom webu se mi tak zalíbila, že jsem změnil původní název článku \"Případ Melandri - Hopkins (4.)\" na DORNASAKI a ještě jednou ho otiskuji s nezbytným doplněním.

Tento týden by chtěl Marco Melandri definitivně odpovědět na otázku, jak to bude vypadat s jeho závoděním v roce 2009. O víkendu byl tento italský jezdec  vidět na tradičním Starcrossu v Mantově a zde také hovořil o aktuální situaci.

Už předtím – po několika dnech ticha – se ovšem hlavně v zákulisí objevily následující zprávy, na které reagoval právě vicemistr světa MotoGP z roku 2005. Kawasaki zůstane v MotoGP, ovšem na kapotáži rozhodně nebude nápis Kawasaki a tým nebude pod vedením Michaela Bartholemyho.

Tento bývalý belgický šéf týmu Kawasaki MotoGP sice byl v Japonsku a pokoušel se přemluvit bosse u Kawasaki, ale jak známo neuspěl. Jeho zájmem bylo, „kočírovat“ bývalý tovární tým Kawasaki jako privátní tým a to se mu evidentně nepodařilo.

Hozenou rukavici ovšem uchopil šéf
Dorny, pan Carmelo Ezpeleta. Jak by se tým jmenoval, jestli v něm pojedou Melandri a Hopkins, kdo vlastně bude crew, to zatím není známo.

Právě na tomto motokrossu, kde Melandri navštívil svého přítele z této branže,
Toni Cairoliho, potvrdil Melandri, že zřejmě původně plánovanou roční pauzu přehodnotí a šéfovi Dorny KÝVL !!!

26-ti letý jezdec z Ravenny doslova řekl: „Motocykl Kawasaki Ninja ZX-RR není rozhodně tak špatný, jak se vykládá, to mohu potvrdit už nyní. Doufám, že tento týden budu moci oznámit vše podstatné. Pro mé rozhodnutí bude ale důležité, kdo vytvoří personál nového týmu, nebo zda budou u toho dosavadní technici. Nechci jet jen pro to, abych byl přitom.“
Další články sekce