KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dougie Lampkin a Beta společně v roce 2008

Text: Petr Štola; Foto: Honda
Dougie Lampkin a Beta společně v roce 2008
23.12.2007
 

Mnohonásobný Mistr světa trialu Dougie Lampkin odchází od Montesy HRC a od příští sezóny půjde dál společně s italskou Betou.

Dvanáctinásobný Mistr světa v trialu Dougie Lampkin podepsal novou dohodu pro nadcházející sezónu, která mu zaručuje místo továrního jezdce Beta. Lampkin a italský tým společně nastoupí ke kompletnímu světovému šampionátu v hale i v klasickém trialu, navíc by se měli Lampkin a Beta představit v několika dalších, vybraných podnicích.

Lampkin již jednou továrním jezdcem s motocyklem Beta byl, v letech 1997 až 1999 s tímto strojem získal své první tři tituly Mistra světa klasického trialu. V roce 2000 se stal Lampkin továrním jezdcem Montesy. V týmu Repsol Montesa HRC pokračoval ve svých úspěších a postupně si připsal čtyři další venkovní tituly.

 

Dougie Lampkin:

„Po tak dlouhém a velmi úspěšném vztahu se mi od Montesy odchází špatně, ale jako vše dobré musí i toto jednou skončit. Nicméně já nechci zůstat truchlit na tomto bodě, chci dát přednost radosti z nové sezóny. Nemohu odejít bez toho, abych poděkoval všem mým mechanikům a celému zbytku týmu, za jejich pomoc a podporu během mého působení v jejich týmu. Rád bych odešel s přáním všeho nejlepšího do jejich budoucnosti.“ 


Další články sekce