KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dovizioso komentuje okruh v Misanu

Tisková zpráva Repsol YPF
Dovizioso komentuje okruh v Misanu
02.09.2009
 

4180 metrů, 10 pravých a 6 levých zatáček postavených nedaleko letoviska Misano Adriatico tak, jak je vidí rodák z nedalekého Forlimpopoli, jezdec týmu Repsol Honda Andrea Dovizioso.

Zatáčka č. 1
Start je velmi obtížný, protože tohle je úzké místo a navíc přichází ve velmi rychlém sledu tři zatáčky. Nemůžete tam po startu předjíždět, takže je velmi důležité dobře se kvalifikovat,  je to pomalá zatáčka a závodníkům to v hlavě spíná hned po startu.

Zatáčka č. 2
Typická zatáčka okruhu v Misanu. Levá zatáčka do pravého úhle, kde musíte s motorkou do středu dráhy.

Zatáčka č. 3
Řekl bych, že tohle je jedna z nejobtížnějších zatáček okruhu, protože má velmi úzký nájezd a velmi široký výjezd. Je zde tedy mnoho různých stop, ze kterých si musíte vybrat tu správnou. Můžete tady ale jet rychle v několika různých stopách.

Zatáčky č. 4 a 5
Čtvrtá zatáčka je velmi pomalá, je téměř spojená s pátou zatáčkou, projíždíte tohle místo tak, jako kdybyste byli v jedné zatáčce.

Zatáčka č. 6
Hned po páté zatáčce přichází tato levá, do které musíte rychle najet, prakticky neubíráte plyn, protože přijíždíte z pomalé zatáčky. Tady se vám motorka hrne doprava.

Zatáčka č. 7
Je to z kopce a musíte být hodně opatrní při brzdění, protože je snadné jet rovně. Tahle zatáčka má opět úzký vjezd a široký výjezd a i tahle zatáčka má mnoho různých stop.

Zatáčka č. 8
Tohle je krásné místo. Máte maximální náklon, zatáčka má široký vjezd a široký výjezd, takže jí můžete projíždět mnoha způsoby.

Zatáčka č. 9
Tohle je na motorce MotoGP velmi těžká zatáčka, protože je uprostřed dlouhé rovinky. Má jen jednu stopu a jedete jí na šestku. Přední kolo se vám zavírá a na výjezdu vám při přidání plynu jde do smyku zadní kolo. Je to obtížná zatáčka, když jí zvládnete, máte výhodu rychlosti.

Zatáčky č. 10 a 11
Dvě velmi podobné zatáčky, do kterých nemusíte tvrdě brzdit. Musíte sklopit motorku, zatáhnout, sklopit a znova zatáhnout.

Zatáčka č. 12
Velmi pomalá zatáčka, dlouhá pravá, ve které se skoro začnete vracet do protisměru, po ní se chystáte na poslední dvě zatáčky..

Zatáčka č. 13
Tohle je pro mě nejlepší zatáčka na okruhu. Je docela jednoduchá, ale musíte mít velkou důvěru do předního kola. Můžete se tady z jízdy opravdu radovat.

Zatáčka č. 14
Těžká zatáčka, protože je velmi hrbolatá. Musíte od čáry k čáře. Musíte neustále myslet na to, že tahle zatáčka vás dostává na cílovou rovinku.


Další články sekce