KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dovizioso porazil svého předchůdce

Tisková zpráva Honda
Dovizioso porazil svého předchůdce
26.10.2008
 

Andrea Dovizioso se rozloučil se satelitní Hondou čtvrtým místem, kterým porazil svého předchůdce u továrního týmu Nickyho Haydena.

Osamělým závodem se rozloučil Ital Andrea Dovizioso se svým týmem Scot, se kterým absolvoval posledních sedm let závodění. V dnešním MotoGP skončil Dovizioso na čtvrté pozici, na které porazil i nakonec pátého Nickyho Haydena, tedy jezdce, jehož v příští sezoně Andrea nahradí v továrním týmu Repsol Honda.

Andrea Dovizioso (4. místo; +24,159):
„Toto byl můj poslední závod s mým týmem, se kterým jsem absolvoval posledních sedm let. Ještě si pamatuji, když jsem jezdil italské mistrovství a oni mě poprvé oslovili. Od zítřka budu tovární jezdec Hondy a to je jako sen. Na druhou stranu je smutné opouštět tým, který mě vždy věřil, a který mě vzal do MotoGP. Měli jsme dobrou sezonu, často jsme byli před oficiálními továrními motocykly. Dosáhli jsme na všechny naše cíle. V dnešním závodě jsem měl dobrý start, ale pak jsem hned pochopil, že to bude hodně těžké. Ztratil jsem čas předjížděním Nickyho Haydena a Jamese Toselanda, nebyl jsem schopný zůstat s Casey Stonerem a Valentino Rossim. V příštím roce budu mít stroj, který budu moci vyvíjet, ale budu v novém týmu a s novými metodami práce. Musím se ještě hodně naučit, zejména jak pracovat na vývoji motorky. Budou zde stejné pneumatiky a to je pro mě dobře. Dnes jsem předal mojí motorku Yukimu Takahashimu, který vstupuje do této kategorie, a který byl mým kolegou ve třídě 250cc. Myslím si, že by v MotoGP mohl být dobrý. V posledních letech měl několik zranění, která ovlivnila jeho výsledky, ale on se vrátí silný. Bude zajímavé sledovat jeho vstup do MotoGP.“


Další články sekce