KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dovizioso v Repsol Honda Teamu

Foto: Repsol Honda
Dovizioso v Repsol Honda Teamu
26.09.2008
 

To co jsme na našem serveru prezentovali již mnohokrát, nabralo dnes oficiální podobu. Andrea Dovizioso podepsal smlouvu s Repsol Honda Teamem a v roce 2009 tak nahradí Nickyho Haydena.

Mistr Evropy 125 ccm z roku 2001 a Mistr světa třídy 125 ccm z roku 2004 je s Hondou spojen již mnoho let. Vedle svého triumfu v nejslabší třídě dokázal po svém přestupu do třídy 250 ccm zaujmout odborníky i širší veřejnost svým uměním bojovat proti siným továrním Apriliim. Tři sezony ve třídě 250cc, které pro něj znamenali vždy konečné umístění mezi elitní trojicí, ho nesměřovaly k cestě do nejprestižnějšího motocyklového šampionátu, tedy do MotoGP. Zde letos se satelitním strojem podává takové výkony, že si jej manažeři továrny Honda a jejího závodního oddělení vybrali jako náhradu za odcházejícího Nickyho Haydena.

Andrea Dovizioso:
„Jezdil jsem s Hondou posledních sedm let, protože jsem vždy chtěl skončit v oficiálním HRC týmu. Nyní mám příležitost připojit se k týmu Repsol Honda, takže můj sen se mění v realitu. Jsem nesmírně šťastný. Letos je to pro mě nováčkovská sezona v MotoGP a zatím to je dobrý rok. Jsem aktuálně pátý v MotoGP, ale co je nejdůležitější, že jsem získal značné zkušenosti s motocyklem MotoGP. Myslím si, že jezdit sezonu v satelitním týmu předtím, než se vstoupí do továrního HRC týmu, je nejlepší cesta vpřed. Když jsem přestoupil z dvěstěpadesátek, rychle jsem na MotoGP motorce nalezl dobrý vztah. Naučil jsem se ovládat čtyřtaktní motorku i všechnu tu elektroniku, ale dostat z těchto strojů sto procent, to je něco úplně jiného. K cestě vpřed mi stojí neustálé učení. Ve třídách 125 a 250 ccm není tolik vývojové práce, ale v MotoGP je hodně vývoje. Na motorce MotoGP můžete opravdu pozměnit úplně všechno, takže někomu dá práci se na tom naučit jezdit rychle. Velmi se těším na práci s HRC a Repsol Honda týmem. Mezi tím udělám vše proto, abych v posledních závodech této sezony dosáhl nejlepších výsledků a odměnit tak můj tým, který mi v posledních letech tolik pomohl.“


Další články sekce