KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dovizioso vyhrál charitativní motokros

Foto: google picasa
15.11.2009
 

Valentino Rossi zorganizoval na tento víkend charitativní motokros, kterého se zúčastnili hvězdy MotoGP, ale i dalších motocyklových sportů.

Vítězem první rozjížďky se stal španělský jezdec Julian Simon, který na druhé místo odsunul Andreu Doviziosa a na třetí Marca Melandriho. Valentino Rossi dokončil tuto jízdu na 6. pozici. Stejné pořadí bylo i ve druhé jízdě, jen s tím rozdílem, že Rossi se posunul na 4. místo v cíli. O tom, že Simon nevyhraje dnešní závod s názvem „Motocross dei Campioni, trentanni dopo“, rozhodla paradoxně jeho letenka domů do Španělska. Letošní Mistr světa GP 125cc totiž musel po druhé vyhrané rozjížďce odjet na letiště, aby včas nastoupil do letadla směr jeho rodná zem. Vzniklé situace dokonale využil jezdec Repsol Honda Teamu Andrea Dovizioso, který ve třetí jízdě vyhrál před Valentinem Rossim a Marcem Melandrim. Dovizioso se tak radoval i z celkového prvenství, které získal právě před pořádajícím Valentino Rossim.

„Měli jsme tu 10 tisíc platících diváků, což byl náš cíl. Jsem šťastný,“ říkal Valentino Rossi po tomto závodě, jehož výtěžek putoval do dětské nemocnice v Pesaru.

A kdo že byl Rossimu dnešním soupeřem: Zde je výčet několika jmen, která byla napsaná ve startovní lištěně: Capirossi, Carlos Checa, Clementi, Alex de Angelis, De Rosa, Dovizioso, Aleix a Pol Espargaro, Gramigni, Guareschi, Lucchinelli, Melandri, Nannelli, Pasini, Jonathan Rea, Graziano Rossi, Sabbatani, Sanchini, Schwantz, Simon, Simoncelli a Zanetti.


Další články sekce