KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Drobný i přes pád spokojen

Text a foto: Petr Štola
Drobný i přes pád spokojen
21.07.2008
 

Michal Drobný absolvoval domácí závod poháru FIM Superstock 1000, na brněnském okruhu sice závod nedokončil, ale se svým domácím vystoupením je spokojen.

Brněnský okruh byl o uplynulém víkendu dějištěm šestého dílu FIM Superstock 1000 Cupu, kterého pravidelným účastníkem je v letošní sezoně i Michal Drobný. Přestože je tento skromný jezdec v sedle litrového motocyklu letošním nováčkem, potvrzuje v každém ze superbikových víkendů, při kterých se tyto závody konají, svou vzestupnou formu. Nejinak tomu bylo i v Brně, kde si populární „Boža“ vylepšil osobní rekord, který posunul na hranici 2:06,503. Bohužel problémy přišly ráno před závodem, kdy musela být po warm upu vyměněná kompletní elektrika jeho Hondy CBR 1000RR. Skvělá práce mechaniků týmu Intermoto Czech však dokázala stroj pro závod připravit. V něm pak Michal Drobný doplatil na kolizi Švéda Bjorka a Poláka Szkopka. Kvůli jejich vzájemnému kontaktu musel český jezdec  značně zpomalit, aby nedošlo k následné daleko vážnější situaci. Ztrátu se snažil dohnat, bohužel nerovnost v osmé zatáčce brněnského okruhu mu vystavila stop již ve čtvrtém kole, kdy Michal Drobný v levotočivé zatáčce na výjezdu od tribuny „C“ havaroval.

 

Michal Drobný (nedokončil závod):

“I přes pád v závodě jsem s víkendem spokojený. Dokázal jsem zde zajet v tréninku dobrý čas. Do závodu se mi podezřele povedl start. Bohužel v první levé zatáčce nahoře u tribuny A jsem byl dlouhej kvůli Bjorkovi a Szkopkovi. Musel jsem kvůli jejich kontaktu zpomalit a ztratil jsem několik pozic. V cíli prvního kola jsem proto byl na 25. místě, ale když mě předjel Kenny Foray, tak jsem za ním chytil dobré tempo a v pohodě jsem se ho držel. Bohužel ve čtvrtém kole jsem trefil ten hrbol na výjezdu z Céčka, který tam zůstal i na novém asfaltu. Hned jsem věděl, že tohle už neustojím. Trochu jsem při pádu nechal rameno ve štěrku, ale jinak jsem v pořádku a už se těším na další závod na pro mě absolutně neznámém Brands Hatch.“

 

Další články sekce