KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Druhý mezi Čechy

Tisková zpráva týmu Pro Race
27.07.2009
 

Právě skončil nejvíce diskutovaný a nejvíce zajímavý závod sezóny 2009. A sice Mistrovství světa WSBK v Brně.

V Milošově podání to byl již pátý brněnský podnik a rozhodně ten nejpovedenější. Již jen dojet tento závod, nebo spíše závody je samo o sobě úspěchem. Tam, kde soupeří nejlepší závodníci v této kategorii na planetě, se neodpouští žádná, byť jen drobná chybička. Tým se připravil, co nejlépe mohl. Milda dostal dva téměř totožné superbiky, nová kola, nové motory. Konzultace s Pirelli a Öhlinsem, hledání nejlepšího nastavení. To vše bylo na práci od středy do neděle. A hlavně pořádná porce závodění na nejvyšší úrovni. Program byl v letošním roce zkrácen o půl dne, ale nikdo o nic nepřišel. Čtyři tréninky, dva hodinové, dva 45-ti minutové. Z toho dvě kvalifikace. To se může zdát jako spousta času k hledání správného nastavení, ale opak je pravdou. Celý tým na tom usilovně pracoval a ačkoliv Milda letos své maximum nepokořil, závodění to bylo jak se patří. Nejlepší jezdci jeli již tradičně pod dvě minuty. Milda pak nejlépe 2:04. To stačilo na 28. místo celkově a na druhé mezi českými jezdci (to je samozřejmě nadsázka).

Do nedělního prvního závodu se Milda postavil s jedním úkolem a to sice nedojet poslední. Rozhodně to byl jeho životní závod, kde po celých dlouhých dvacet kol bojoval v těsném kontaktu s Rakušanem Reschem. Bohužel v předposledním kole Resch na Mildu zaútočil a ani přes maximální tlak v samotném závěru mu již Milda předjetí nedokázal vrátit. Pilot týmu Prorace tak skončil na dvacátém místě na světě, dvě desetiny vteřiny za Rakušanem.

Ve druhém závodě Resch Mildovi poodjel již krátce po startu a navíc Milda musel později odstoupit kvůli technické závadě. Závod tak bohužel nedokončil.

Celkově Milda konstatoval, že tento závod byl rozhodně nejlepší ze všech, kterých se měl možnost zúčastnit.

Celý tým se nyní musí přestěhovat do Mostu, kde v pondělí a úterý pořádáme superbikovou školu za účasti několika špičkových jezdců, například Patrika Vostárka a Lukáše Peška. O víkendu nás pak čeká další závod IDM.


Další články sekce