KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ducati Xerox zpět na domácí dráze

Foto: Petr Štola
Ducati Xerox zpět na domácí dráze
16.06.2009
 

Tovární tým Ducati Xerox se vydává do italského Misana, kde o víkendu proběhne druhý ze tří podniků WSBK na italské půdě.

Jen několik desítek kilometrů od italské Bologně proběhne další závod Mistrovství světa Superbike, na programu je kolo s názvem státu San Marino, které se tradičně jezdí na okruhu v italské vesničce Santa Monica, ležící jen několik stovek metrů od rekreačního letoviska Misano Adriatico.

Poslední dva roky, kdy nebyl v kalendáři WSBK okruh Imola, se stalo Misano domácí dráhou pro tovární tým Ducati, který i po návratu Imoly do světového kalendáře považuje „jadranský“ okruh za jeden ze svých „opravdu“ domácích. Strojům Ducati se na této dráze vždy dařilo, například v loňském roce ze šesti pozic na stupních vítězů po dvou superbikových závodech, obsadili jezdci s motocykly Ducati hned pět míst. Poslední výsledky tovární dvojice Michel Fabrizio a Noriyuki Haga naznačují, že ani letos nemusí být světové pódium bez jezdců s nápisem Xerox na svých kombinézách.

Noriyuki Haga:
„Okruh v Misanu je velmi malý, se záludnými, rychlými zatáčkami, které požadují agresivní brzdění. Osobně dávám přednost novému rozvržení, ale stále to pro mě zůstává obtížnou tratí. Opravdu nevím proč. Vždy je tam velké horko, takže důležitá bude volba pneumatik. Každopádně bude dobré být zpět před italskými fanoušky. Misano bylo v minulých rocích domácím závodem pro Ducati, takže si jsem jist, že tam bude přeplněno Ducatisty. Po havárii a špatných výsledcích v Salt Lake plánuji být opět zpět v boji o vítězství.“

Michel Fabrizio:
„Misano není mou oblíbenou dráhou. Měl jsem tam v minulosti hodně smůlu a nikdy jsem tam nebyl schopen zajet dobrý výsledek. Vždy je tam obrovská podpora fanoušků, takže doufám, že letos mi pomohou dosáhnout na můj historicky nejlepší výsledek z tohoto okruhu. V šampionátu jsem se dostal zpět na 3. místo, ale jsem s Benem v těsném kontaktu, takže z Misana si budu chtít odvézt, co nejvíce bodů bude možných.“


Další články sekce