KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dungey po vítězství v čele šampionátu

Tisková zpráva Suzuki
Dungey po vítězství v čele šampionátu
12.01.2009
 

Ryan Dungey vyhrál závod AMA Supercros Lites ve Phoenixu, jeho týmový kolega Chad Reed skončil v silnější třídě druhý.

Ryan Dungey, tovární jezdec Suzuki, zvítězil v sobotním závodě třídy AMA Supercross Lites. Díky pódiovému výsledky z úvodního podniku v Anaheimu se tak dostal na vedoucí místo průběžné klasifikace. Před zraky více jak 46 tisíc diváků využil jezdec týmu Rockstar Makita Suzuki chybu vedoucího jezdce Jake Weimera, který havaroval.

„Když jsem uviděl, jak Jake lehl, bylo mi jasné, že do cíle je ještě hodně kol, a že musím jezdit chytře a stabilně. Jsem rád, že jsem se dostal na čelo šampionátu ještě před návratem do Anaheimu,“ říkal spokojený Dungey.

Hlavním bodem večera byl ovšem druhý závod společného šampionátu Mistrovství světa a AMA Supercross. Zde má továrna Suzuki svého zástupce v podobě obhájce světového prvenství, Chada Reeda z Austrálie. Ten svedl během dvaceti kol skvělou bitvu s Jamesem Stewartem, kterého se mu sice nepodařilo předjet, nicméně druhým místem v závodě, se posunul na stejnou pozici i v celkovém pořadí, kde na vedoucího Granta nyní ztrácí pouhé tři body.

„Cítil jsem, že je to opravdu dobrý večer. Snažil jsem se prohnat motorku se sedmičkou. Byla to zábavná jízda, ale na předjetí nestačila. Budu brát šampionát týden za týdnem a snažit se dojíždět na pódiu,“  naznačil své plány tovární jezdec Suzuki Chad Reed.


Další články sekce