KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dva dny klidu pro Dani Pedrosu

Text: Jiří Mikšík, Foto: Honda
Dva dny klidu pro Dani Pedrosu
10.06.2008
 

Vítěz nedělní Grand Prix Katalánska, tovární jezdec týmu Honda Repsol Daniel Pedrosa, měl při dvoudenním testování hned v úvodu nepříjemný pád.

V neděli stál Dani Pedrosa jako přešťastný vítěz domácí Grand Prxi na nejvyšším podiovém stupni. A jen jeden den potom ho pád vrátil z opojení do tvrdé reality. 

Španělský jezdec chtěl stejně jako jeho týmový kolega Nicky Hayden vyzkoušet a porovnat nový motocykl, který byl v Mugellu nasazen v závodě v sedle s Tady Okadou, s dosavadním bikem. Ovšem nový motocykl Honda RC212V zůstal s elektronickým defektem stát a se starým pak 22- letý tovární jezdec "absolvoval" Highsider, při kterém si narazil tak tvrdě záda, že byl okamžitě transportován do nemocnice. Naštěstí není nic zlomeného a a dvojnásobnému letošnímu vítězi královské kubatury MotoGP a vícemistru světa 2007 byl naordinován dvoudenní klid a léky.

"Crash se mi stal při změně směru jízdy v první šikaně. Bolí mě záda a ramena, které jsem si dost tvrdě narazil. Možná nebyly pneumatiky ještě dostatečně zahřáté. Na novém motocyklu jsem objel pouhých 10 kol, takže se pochopitelně nemohu vyjádřit k tomu, jak je dobrý", řekl po pádu Dani Pedrosa.

Hodně diplomaticky, ale hodně opatrně, se k novému motocyklu vyjádřil Nicky Hayden. "Nový bike má určitě některé jisté přednosti. Je například dobře ovladatelný a má větší Top-Speed", okomentoval novou tovární Hondu mistr světa z roku 2006, Nicky Hayden.

 


Další články sekce