KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dva jezdci Pro Race na bedně

Tisková zpráva týmu Pro Race
Dva jezdci Pro Race na bedně
25.05.2009
 

Rozpačitý brněnský víkend s fantastickým vyvrcholením.

Závody na brněnském Masarykově okruhu jsou pro Prorace vždy příležitostí ukázat se v domácím prostředí před svými fanoušky a příznivci. I proto se Miloš Čihák rozhodl jet hned dvě kategorie, a to superbiky a stock 1000. Superbiky jsou Mildova tradiční třída a po zkušenostech z IDM také i stocky. Proč ne. Je třeba jezdit co nejvíc. Druhý jezdec týmu Jirka Dorňák už tradičně nastupuje do třídy SBK.

Sobotní kvalifikace ovšem napověděla, že umístit se v popředí startovního pole bude více než jindy hodně moc těžké. Obzvlášť ve stocích. Ondra Ježek, Michal Filla a další předvedli, že tato generace, která přešla do silnější kategorie ze „šestek“, umí. Časy v kvalifikacích napověděly leccos o nedělním závodě.

Bohužel přetrvávající problémy s motorkou a to jak v sbk, tak i ve stocích, nedovolovaly Mildovi předvést úplně všechno a tak z toho byla startovní pozice až ve čtvrté řadě - 14. místo ve stocku. V SBK to pak už bylo o trochu lepší - 3. příčka.

Jirka Dorňák, který poladil nový motor se do závodu postavil na start na 15. pozici.

Ze soboty na neděli mechanici rozebrali opět motorku doslova na prvočinitele, aby odhalili závadu. Všichni doufali, že když ve čtyři hodiny ráno usínali, motorka pojede.

V ranním warm-upu ve stockové kategorii si Milda sám sobě předvedl, že se na závod těší a přesedl na druhou motorku. Bohužel vinou časomíry nebylo Mildovi umožněno odzkoušet to, co kluci dělali celou noc.

Závod ve Stocku se pak odvíjel velice dobře a Milda se v cíli posunul na celkově osmé místo.

Bohužel musel zkonstatovat, že přesedání ze stockové motorky na superbike je opravdu náročné. Dělat nastavení najednou na dvě různé motorky prostě nejde.

V superbicích už Milda startoval tradičně z první řady. Díky tomu, že ráno nevyzkoušel motorku, nikdo nevěděl co bude. Proto také na startu motorka zase nejela. Tak z první řady byla v první zatáčce téměř poslední pozice. A opět tu byla další Mildova stíhací jízda. Na jejím konci pak třetí pozice, když tu druhou ztratil až v poslední zatáčce. Snad ještě šťastnější byl po skvělém výkonu Jirka Dorňák. Konečně se dočkal a postavil se po Mildovu boku na stupně vítězů. Třetí místo, paráda, velká gratulace. Sen každého majitele a manažera týmu - oba jezdci na stupních.


Další články sekce