KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. května do 16. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dvakrát z víkendové ploché dráhy

Text: x, Foto: z
Dvakrát z víkendové ploché dráhy
09.09.2009
 

Ve francouzském Morizes se stal Gerd Riss Mistrem světa na dlouhé ploché dráze, náš Zdeněk Schneiderwind se dostal do semifinálových rozjížděk, ze kterých ovšem dále nepostoupil. V polském Gorzowe naopak bojovali mladí junioři do 21 let o titul v družstvech. Skvělé týmové úspěchy dospělého družstva našich severních sousedů potvrdili i mladí Poláci, kteří se stali Mistry světa, naše družstvo na stupně vítězů nedosáhlo.

MS dlouhá plochá dráha (4. finále) – Morizes (FRA)
  1. Glen Phillips, GBR (5,3,3,4) 15 + 5. v semifinále + 5 ve finále / 25 bodů
  2. Matthieu Tresarrieu, FRA (4,5,4,4) 17 + 5. v semifinále + 4 ve finále / 26
  3. Stephane Tresarrieu, FRA (3,4,5,2) 14 + 3. v semifinále + 3 ve finále / 20
  4. Gerd Riss, GER (5,5,5,5) 20 + 2. v semifinále + 2 ve finále / 24
  5. Matthias Kröger, GER (-,1,4,5) 10 + 4. v semifinále + 1 ve finále / 15
  6. Theo Pijper, NED (3,0,5,5) 13 + 3. v semifinále + 0 ve finále / 16
  7. Richard Speiser, GER (2,3,3,4) 12 + 4 v semifinále / 16
  8. Dirk Fabriek, NED (4,4,2,3) 13 + 2 v semifinále / 15
  9. Zdeněk Schneiderwind, CZE (4,5,0,0) 9 + 1 v semifinále / 10
10. Alessandro Millanesse, ITA (0,3,4,3) 10 + 0 v semifinále / 10
11. Stephan Katt, GER (1,2,3,3) 9 + 1 v semifinále / 10
12. Jannick de Jong, NED (2,4,2,1) 9 + 0 v semifinále (nenastoupil) / 9
13. Richard Hall, GBR (-,2,1,1) 4
14. Joonas Kylmäkorpi, FIN (1,2,2,2) 7
15. Andrew Appleton, GBR (2,1,1,0) 4
16. Jerome Lespinasse, FRA (-,0,1,2) 3
17. Jorg Tebbe, GER (-,1,0,-) 1
18. Shane Colwin, GBR (1) 1
19. Bernd Diener, GER (0,0,0,0) 0

MS družstev juniorů do 21 let (finále) – Gorzow (POL)
1. Polsko – 57 bodů
1. Dawid Lampart (0,1,1,3,0) 5
2. Maciej Janowski (3,3,1,3,3) 13
3. Grzegorz Zengota (3,3,1,3,3) 13
4. Przemyslaw Pawlicki (3,3,3,3,3) 15
5. Artur Mroczka (2,3,3,1,2) 11

2. Dánsko – 45 bodů
1. Rene Bach (2,2,0,2,1) 7
2. Kenni Larsen (0,0,-,0,-) 0
3. Leon Madsen (2,2,2,2,3) 11
4. Nicolai Klindt (2,2,2,2,3,2) 13
5. Patrick Hougaard (3,2,2,3,2,2) 14

3. Švédsko – 32 bodů
1. Linus Eklöf (3,1,1,-,0) 5
2. Thomas H. Jonasson (2,0,2,2,3,2) 11
3. Simon Gustafsson (1,1,2,1,1) 6
4. Kim Nilsson (0,1,3,0,2) 6
5. Ludvig Lindgren (0,2,1,1,0) 4

4. Česká republika – 15 bodů
1. Vaclav Milík (0,1,0,0,1,0) 2
2. Martin Gavenda (1,0,-,-,0,1) 2
3. Filip Šitera (0,0,0,1,1,1) 3
4. Matěj Kůs (1,3,3,0,-,-) 7
5. Jan Holub (1,0,0,0,0) 1


Další články sekce