KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dvakrát zranění v MX GP

Foto: Suzuki
Dvakrát zranění v MX GP
30.04.2009
 

Steve Ramon a Shaun Simpson, dvě hvězdy motokrosového Grand Prix, jsou momentálně zranění a neví, kdy se vrátí do sedla závodních strojů.

Steve Ramon má zlomený obratel
Belgický tovární jezdec Suzuki minulý víkend havaroval v závěru první rozjížďky MX1 v holandském Valkenswaardu. I přes bolest v krku a otokem okolo pravého oka, absolvoval 29 let starý Ramon druhou rozjížďku a až po ní odcestoval k vyšetření. To ukázalo zlomeninu sedmého obratle (C7). Mistr světa z roku 2007 ihned zahájil léčbu, která si vyžádá dle prvních odhadů až tři měsíce nečinnosti. Do sedla závodní Suzuki RM-Z450 by se tak mohl Ramon vrátit až při své domácí GP v Lommelu (2. srpna).

„Tohle je samozřejmě pro nás obrovská rána,“ říká šéf továrního týmu Teka Suzuki World MX1, pan Sylvain Geboers. „Je to špatné, ale je to jedna z věcí, se kterou se v našem oboru musí počítat. Přeji Stevovi brzké a plné zotavení. Nyní cestujeme do Portugalska a Španělska pouze s Kenem De Dyckerem, kdo a zda vůbec někdo nahradí Steva, uvidíme až po těchto závodech.“

Shaun Simpson si při tréninku zlomil nohu
Britský tovární jezdec rakouské KTM Shaun Simpson absolvoval trénink v nizozemském Erselu. Ten bohužel předčasně ukončil po pádu, při kterém si zlomil nohu. Zatím nejsou známé detailní informace o pádu, ani o šíři zranění, nicméně dle šéfa motokrosového týmu KTM Beirera, byl Simpson okamžitě transportován do nedaleké nemocnice ve Veldhofenu a následně bude převezen do belgického Eekla, kde bude pod dohledem vynikajícího sportovního specialisty Dr. Ghviselingse. Více informací bude uvolněno až poté, kdy dojde ke kompletnímu vyšetření britského jezdce.


Další články sekce