KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dvě novinky před Assenem, aneb 4x z Itálie

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
Dvě novinky před Assenem, aneb 4x z Itálie
21.04.2009
 

AKTUALIZOVÁNO Dvě zajímavé změny přinesly uplynulé dny ve světě WSBK a SSP a také jednu domněnku, která byla dementována. Ale dnešní italská motocyklová média jdou ještě dále, a sice...

Pouze novinářská kachna. Změna v superbikovém týmu Althea Honda, kde měl dle některých pramenů vystřídat nezaměstnaný Ital Lorenzo Lanzi (27) - mimochodem bývalý tovární pilot Ducati Xerox - britského jezdce Tommy Hilla (24), který má na svém kontě v letošním roce zatím 6 bodů, dementovalo vedení týmu v oficiálním tiskovém prohlášení.

Naopak další Ital se vrací do závodů. Alesandro Polita (24) - na snímku z loňského roku, kdy skončil v litrových štocích celkově třetí - a původně přihlášený v letošním roce jako jezdec WSBK týmu Sterilgarda Ducati (a spolujezdec Shane Byrneho), pojede od Assenu kubaturu supersportů a sice v nizozemské stáji "Hoegee Suzuki", kde v sedle motocyklu Suzuki GSX-R vystřídá neúspěšného, tedy bezbodového, Australana Shauna Geronimiho (31). Polita tak je novým týmovým kolegou Nizozemce Barry Venemana. 

Oběť hospodářské krize.  A do třetice z italských luhů a hájů. Mladý talent jménem Ayrton Badovini (22) má bohužel smůlu a je další letošní obětí hospodářské krize (po Lavillovi, Politovi či třeba také Rolfovi). Jeho dosavadní tým PSG-1 Kawasaki ze San Marina pojede od Assenu pouze s jedním pilotem a tím bude Matteo Baiocco (25), přičemž ani jeden z těchto dvou pilotů zatím letos nebodoval.

Lanzi přece jen k D.F.X., a Lavilla jako týmový kolega Kuby? Dle některých italských médií by měl Lorenzo Lanzi nastoupit od Monzy jako týmový kolega Laconiho (D.F.X. Corse) - což ostatně už bylo na začátku sezóny prezentováno.

A naopak Gregorio Lavilla (35), který původně jel - tedy na testech v Portimao - Hondu týmu "Pro Bike" - a o víkendu mu pouze olejem zašpiněná trať (na trati se "vesele míchala" voda s olejem) na italském mistráku v Misanu nedovolila závodní premiéru na Ducati v týmu Guandalini, by měl nahradit v tomto týmu Brendana Robertse (24), doposud bez jediného bodíku v šampionátu. V tréninku v Misanu skončil Lavilla čtvrtý časem 1.37.829.

  


Další články sekce