KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dvě velká jména na TT 2009 se spojí

Text: Jiří Mikšík, Foto: Flickr
30.11.2008
 

Michael Dunlop pojede motocykl Norton na Tourist Trophy 2009. Dojde tak ke spojení dvou velkých a pro závod Tourist Trophy legendárních jmen, tedy jména jezdce Dunlop a jména motocyklu Norton.

Syn tragicky zahynulého Roberta Dunlopa a synovec legendárního Joeye bude na TT 2009 pilotem motocyklu NRV588 Rotary Norton a pojede na něm legendární okruh o délce 37,75 mil.

Značka Norton jela naposled na TT před 16 lety, kdy Steve Hislop (na snímku) dosáhl v roce 1992 historického vítězství ve třídě Senior TT.

Návrat na TT se uskuteční díky obrovskému nadšení majitele týmu Norton Racing, tedy Stuartu Garnerovi.

Samotný Garner k tomu říká: "Poprvé od roku 1993 se oficiální tým Nortonu zúčastní závodů na TT. Máme fantastický základní strom starý přes 100 let a náš cíl je, závodní úspěchy Nortonu z let 1930, 1940 a 1950 obnovit. Motocykl Norton 558 ccm byl v posledních letech vyvíjen průběžně Brianem Crightonem a týmem Spondon-Technik, a my jsme si jisti, že v roce 2009 začneme psát novou historii tradiční britské motocyklové značky."

Pro jezdce Michaela Dunlopa to bude velmi emotivní záležitost, neboť se vydá po stopách svého otce, kdy bude tedy i on závodit na Nortonu. "Je to fantastická možnost, obnovit historii Nortonu při tak významném závodě, rozhodně velký Highlight roku 2009", komentoval možnost závodit na Nortonu Michael Dunlop. "Pro mne samotného je to něco úžasného, jet na takovém motocyklu, jako jel můj otec v roce 1990, tedy na JPS Norton", říkal dále britský jezdec. 

Pan Hon Martyn Quayle MHK, ministr turistiky a volného času na Isle of Man, byl stejně nadšen: "S Nortonem se navrátila nazpět nejen historie, ale zároveń i seznační novinka. Značka Norton byla vždy miláčkem publika a my jsme si jisti, že to bude úspěšný comeback." 

První test absolvoval Michael Dunlop už tento týden na okruhu Donington ParkDalší články sekce