KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. září do 19. září 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Edwards proti Toselandovi, Poncharal to jen vítá

Text: Jiří Mikšík, Foto: Tech3 Yamaha
18.02.2009
 

Na webové stránce Colina Edwardse je v blogu mimo jiné o Jamesovi Toselandovi napsáno také: \"Není už na seznamu těch, kterým posílám Vánoční pozdrav nebo kdekoliv jinde... Je to legrace, po tomto malém incidentu už spolu vůbec nemluvíme\".

Prostě Colin Edwards se ve svých komentářích po testech v Sepangu vyjadřoval o Jamesovi Toselandovi víc než jasně. Důvodem byl už na našich stránkách popsaný případ změny šéftechniků obou jezdců stáje Tech3 Yamaha na posledních testech roku 2008, kdy Garry Reinders byl Toselandem doslova přetáhnut od Colina Edwardse a ten se "musel spokojit jen" s Guy Coulonem.

Ovšem Texasan to stále ještě "nerozchodil" a komentuje to třeba: "Jsme jasně před ním, neboť jemu chybí na špici dvě a půl vteřiny. Chtěl bych slyšet některé jeho komentáře po Sepangu. Dostal šéftechnika, kterého chtěl. To měl být ten velký rozdíl v jeho prospěch, ale není. Naopak my tady sedíme a jen se smějeme", říká hodně ironicky Colin Edwards, ačkoliv s novým šéfmechanikem Coulonem se zdá být "Texaské tornádo" velmi spokojeno.

Tento napjatý vztah mezi svými dvěma jezdci stáje Tech3 Yamaha nevidí ovšem týmový šéf Herve Poncharal vůbec negativně, ba naopak.

A naštvanost Edwardse vysvětluje a komentuje Poncharal následovně: "Colin se naštval, že se o tomto rozhodnutí dozvěděl až později a nemohl k tomu říci svůj názor aovlivnit to. Ale akceptoval tuto změnu a navíc měl fantastický start do nové sezóny 2009, nejdříve velmi dobrý test v Jerezu v listopadu 2008 a nyní skvělý Sepang.

"
Naproti tomu žije Reinders skoro jako Toselandův svěřenec v Anglii, dokonce v blízkosti Jamesova bydliště a navíc mluví lépe anglicky než Coulon", vysvětluje dále týmový šéf.

"James a Garry spolu prožívají více společného času, to už ale bylo i předtím, a cestovali také společně k závodům. A James potřebuje někoho, s kým může mluvit i mezi závody o svém závodění a není nic lepšího, než když je to jeho šéftechnik.", říká dále Francouz.

A o Edwardsově kritice vůči Toselandovi říká: "Všichni vědí, že prvním a největším soupeřem je a vždy bude týmový kolega. James se vloni hodně zlepšil a myslím si, že letos - tedy ve svém druhém roce - pojede na podiová umístění. A tak budou bojovat oba mezi sebou, a vzájemně se zlepšovat a to je jen dobré. Zvedne se totiž motivace na obou stranách našeho boxu".A dále ještě doplnil: "Doposud jsme nezažili, že by dva jezdci spolu společně odcestovali na dovolenou, vždyť je to individuální sport. Stále ještě se respektují, dobře nemluví spolu, ale to nikoho nezajímá. Já plně podpořím oba stejně!"

 


Další články sekce