KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 4. července do 10. července 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ejhle a místo Maxtry je zde Haojue

Text: Jiří Mikšík, Foto: Maxtra Team ?
19.02.2009
 

Nejen změna jména, ale i odchod legendárního konstruktéra Jana Witteveena, to je současnost nové čínské stáje třídy stopětadvacítek manažéra Garry Taylora a jezdců Michaela Ransedera z Rakouska a Matta Hoyleho z Velké Británie.

Čínský tým MAXTRA s jezdci Michaelem Ransederem a Mattem Hoylem musí změnit jméno. Původně chtěla tato nová stáj startovat v seriálu Grand Prix s motocykly pod názvem MAXTRA, ovšem to je už minulostí.

Francouzský podnik stejného jména - vyrábějící filtry (správně se jedná o novou generaci filtrů Brita s filtrační patronou MAXTRA) - totiž vyhrál soudní při o toto jméno a tak se motocykly "MAXTRA " objeví na startu závodů Grand Prix pod svým původním jménem HAOJUE, pod kterým jsou také v Číně prodávány.

Vniveč, lépe řečeno do odpadkového koše budou vyhozeny všechny části oblečení, zařízení boxu atd., - tedy všechny věci s nápisem MAXTRA... Aby však všem problémům u "MAXTRY" nebyl konec, tak stáj ještě před začátkem závodní sezóny opustil šéfkonstruktér  Jan Witteveen, jinak bývalý závodní ředitel Aprilie. Jako důvod tento rodilý Holanďan uvedl, že nebyl spokojen s doposavadním vývojem nového motocyklu a nechtěl tak ztratit své dobré jméno v takovém projektu - neboli reputaci.

A jen pro zajímavost: Pokud by jste si snad chtěli na webu "kliknout" na webový odkaz týmu Maxtra Racing, tak musíte nejdříve zadat heslo !!!, jinak máte smůlu..., mně se to tedy nepodařilo! 


Další články sekce